Fundacja "Zdążyć z Miłością"

Anna Jedlińska – gościem świetlicy

W środowe popołudnie 21 lutego w świetlicy Fundacji „Zdążyć z Miłością” królowała dobra zabawa okraszona porcją wiadomości o pielęgnacji zębów. Gościem podopiecznych i wolontariuszy Fundacji była doktor Anna Jedlińska, znana koszalińska lekarz stomatolog, prywatnie – żona prezydenta Koszalina Piotra Jedlińskiego.

Anna Jedlińska prowadzi Specjalistyczną Praktykę Stomatologiczną o profilu ortodontycznym ADENT. I choć jest osobą niezwykle zajętą, znalazła czas, aby odwiedzić samotne mamy z dziećmi przebywające w mieszkaniach chronionych prowadzonych przez Fundację „Zdążyć z Miłością”. Pani Anna pełni rolę społecznej patronki mieszkań chronionych i przez cały czas aktywnie wspiera Fundację. Dzięki jej wstawiennictwu część funduszy zebranych podczas dwóch bali prezydenckich została przeznaczona na remont mieszkania oraz świetlicy na ostatniej kondygnacji kamienicy przy ul. Jana z Kolna 10.

Piękna, nowa świetlica dobrze służy najmłodszym podopiecznym oraz ich mamom. Tu dzieci uczą się i bawią pod okiem opiekunki świetlicy Doroty Klinkowskiej oraz wolontariuszek Fundacji „Zdążyć z Miłością”. Także tu mieszkanki obiektu przyjęły w środę swojego gościa – doktor Annę Jedlińską, która przybyła na spotkanie wraz z asystentką Wiolettą Wójcik.

Pani doktor opowiedziała o swojej pracy, dzieci udowodniły, że potrafią prawidłowo czyścić zęby, jednym tchem wymieniały, że trzeba jeść jabłka i marchewki, a nie cukierki, pić wodę zamiast coca coli… W nagrodę wszystkie dzieci dostały torebeczki pełne miłych stomatologicznych niespodzianek. Najmłodsi mogli też podziwiać rysunki przyniesione przez panie. Prace plastyczne wykonane przez małych pacjentów gabinetu stomatologicznego bardzo spodobały się podopiecznym Fundacji. Dzieci postanowiły, że podobne, a może jeszcze piękniejsze obrazki namalują w swojej nowej świetlicy.

– Serdecznie dziękujemy Annie Jedlińskiej za to miłe spotkanie, a przede wszystkim za pomoc, na jaką zawsze możemy liczyć – podkreślały przedstawicielki Fundacji „Zdążyć z Miłością”: Małgorzata Kaweńska-Ślęzak i Justyna Śmidecka. – Idea wspierania samotnych bezdomnych matek ma w Koszalinie wspaniałą ambasadorkę.

Na spotkanie z Anną Jedlińską zostały zaproszone nie tylko mamy przebywające obecnie w mieszkaniach chronionych, ale także te, które już opuściły mieszkania i rozpoczęły samodzielne życie. Fundacja nie zapomina o nich, stara się wspierać je w pokonywaniu codziennych problemów, wspólnie cieszyć ich radościami.