Fundacja "Zdążyć z Miłością"

Bal pełen dobra

VI Bal Prezydencki pod patronatem Prezydenta Koszalina Piotra Jedlińskiego i jego małżonki Anny Jedlińskiej  odbył się w sobotę 28 stycznia w Teatrze Variete Muza.

Witając uczestników tej wyjątkowej imprezy prezydencka para Anna i Piotr Jedlińscy podkreślali, że jest to okazja nie tylko do karnawałowej zabawy, ale w szczególności niesie pomoc potrzebującym. Pani Anna Jedlińska przytoczyła beneficjentów tegorocznego balu i potrzebą zebrania pieniędzy na wsparcie leczenia i rehabilitację trójki chorych dzieci: półrocznego Maciusia Grzybowskiego, dwuletniej Zuzi Mendyki-Orłowskiej, czternastoletniej Julii Kopacz. Beneficjentami balu jest również Fundacja „Zdążyć z Miłością” i  koszalińskie Hospicjum im. św. Maksymiliana Kolbego.

Prezydent Piotr Jedliński przypomniał jak ważne są działania Fundacji „Zdążyć z Miłością”, która przygotowała już dwa mieszkania chronione dla samotnych, bezdomnych matek z małoletnimi dziećmi a teraz realizuje kolejne przedsięwzięcie. Prezydent podkreślił, że koszalińskie Hospicjum  im. św. Maksymiliana Kolbego rozwija się, a  ostatnio udało mu się uzyskać dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, dzięki czemu będzie możliwa jego sprawna rozbudowa.

Gwiazdą wieczoru był Zespół FEEL, który porwał podczas występu zgromadzonych gości do wspólnej zabawy. Goście balu  Balowi mieli okazję zasmakować pysznych dań, zatańczyć w rytmie dobrej muzyki, ale także wziąć udział w aukcjach i odwiedzić charytatywne sklepiki, które były obsługiwane przez wolontariuszki Fundacji „Zdążyć z Miłością” panie: Monikę Gańczę, Kingę Lewandowską, Angelikę Zielińską, Aleksandrę Knoop i Urszulę Rydzyńską.