Fundacja "Zdążyć z Miłością"

Bal z charytatywnym przesłaniem

W pięknej scenerii nadmorskiego Mielna, w stylowych wnętrzach Dune Restaurant Cafe Lounge spotkali się ludzie o wielkich sercach, by wspólnie spędzić czas, a przede wszystkim wesprzeć potrzebujących. Fundacja „Zdążyć z Miłością” wraz z Firmus Group zaprosiła gości na II Wiosenny Bal Charytatywny.

To był niezapomniany wieczór – zgodnie twierdzili uczestnicy balu, którym udało się zdobyć bilety na tę wyjątkową imprezę. Bilety – cegiełki na bal zorganizowany na rzecz samotnych bezdomnych matek z małoletnimi dziećmi, rozeszły się niemal natychmiast. W sobotni wieczór 21 kwietnia balowicze stawili się w komplecie. Zajęte były wszystkie 54 miejsca, a w gronie balowych gości znalazł się także prezydent Koszalina Piotr Jedliński wraz z małżonką Anną, która jest społeczną patronką mieszkań chronionych dla samotnych bezdomnych matek, prowadzonych przez Fundację „Zdążyć z Miłością”.

Bal rozpoczął się przy muzyce na żywo, występem Jarosława Barowa, który akompaniował swojemu synowi, wokaliście Pawłowi. Później panowanie nad salą objął DJ, zachęcając gości do wspólnej zabawy. W trakcie balu odbyła się licytacja wartościowych przedmiotów podarowanych przez Darczyńców. Wśród darów wystawionych na aukcję znalazły się między innymi: piękny obraz Beaty Marii Orlikowskiej „Jeszcze w zielone gramy”, oficjalna koszulka reprezentacji Polski z podpisem prezesa PZPN Zbigniewa Bońka (dar przekazany przez Firmus Group), plakaty Cukina – Tomasza Żuka, obraz przekazany przez Zbigniewa Murzyna, oficjalny strój reprezentacji Polski podczas tegorocznych zimowych igrzysk olimpijskich (dar Polskiego Komitetu Olimpijskiego), weekend w apartamencie Dune (dar City Apartments Gabriela i Marcin Kokot), voucher na pobyt weekendowy w pokoju dwuosobowym dla dwóch osób w dowolnym obiekcie Uzdrowisko Kołobrzeg S.A., złoty medal wywalczony na Uniwersjadzie w 2017 roku (podarowany dla Fundacji przez koszalińską lekkoatletkę, Małgorzatę Hołub – Kowalik), piękna książka „Sztuka prowadzenia sporów” autorstwa Artura Shopenhauera (przekazana na licytację przez Wydawnictwo Artystyczne Kurtiak i Ley), przejazd promem Polskiej Żeglugi Bałtyckiej S.A. – Polferries dla dwóch osób z kabiną 2 osobową na linii Świnoujście – Ystad (dar Polskiej Żeglugi Bałtyckiej S.A. – Polferries), karty podarunkowe dla niej i dla niego Apart i Vistula (dar E.LINK sp. z o.o.), czy voucher na zabiegi w Instytucie Kosmetologi i Medycyny Estetycznej Dermologica.

Aukcje poprowadzona z humorem i lekką nutą zabawy przez Damiana Zydla, wywołała wielkie emocje. Uczestnicy imprezy pobijali ceny oferowanych przedmiotów pamiętając o tym, na jaki cel zbierane są pieniądze. Wiele osób spróbowało swoich sił również w loterii , w której można było wygrać cenne nagrody. W sumie dochód z balu wyniósł 39. 500 złotych.

Beneficjentami imprezy stali się także inni podopieczni Fundacji – niepełnosprawni chłopcy: Przemek i Tomek oraz Pani Agnieszka – u których konieczna jest rehabilitacja i leczenie. Zgromadzone środki będą również przeznaczone na prowadzenie mieszkań chronionych i wsparcie samotnych matek z dziećmi.

Z całego serca dziękujemy wszystkim uczestnikom imprezy, wszystkim gościom, oraz darczyńcom, naszym przyjaciołom, na których zawsze możemy liczyć.

Alina Konieczna