Fundacja "Zdążyć z Miłością"

Był bal, mamy pieniądze!!!

W koszalińskim hospicjum im. św. Maksymiliana Kolbego odbyła się konferencja podsumowująca IX Charytatywny Bal Prezydencki. Beneficjenci tej pięknej imprezy odebrali symboliczne czeki. Wśród obdarowanych znalazła się także Fundacja „Zdążyć z Miłością”.

IX Bal Charytatywny zorganizowany przez prezydenta Koszalina Piotra Jedlińskiego i  jego małżonkę Annę Jedlińską  jak co roku zgromadził wiele osób, które liczyły na dobrą zabawę, ale przy okazji postanowiły otworzyć swoje serca i portfele dla najbardziej potrzebujących. Tegoroczny bal odbył się 18 stycznia w Bursztynowym Pałacu w Strzekęcinie, a miesiąc później –19 lutego – nadszedł czas na podsumowanie.

Organizatorzy balu podkreślają z satysfakcją – podczas tegorocznej imprezy udało się zebrać rekordową kwotę 94.500 złotych! Nie byłoby jednak rekordu, gdy nie hojność uczestników balu, którzy chętnie brali udział w licytacjach, pamiętając o tym, że każda zebrana złotówka zostanie przeznaczona na szczytne cele.

Wśród beneficjentów IX Charytatywnego Balu Prezydenckiego znalazło się Hospicjum im. św. Maksymiliana Kolbego, Fundacja „Zdążyć z Miłością” oraz Rodzina Rapsiewicz gdzie ojciec samotnie wychowuje dwóch synów a jeden z nich wymaga specjalistycznego leczenia i rehabilitacji. Wszyscy beneficjenci otrzymali symboliczne czeki w kwocie 31,500 zł.

Dziękujemy darczyńcom oraz  uczestnikom balu za ich wielkie serce i zaangażowanie – podkreśla prezydent Koszalina Piotr Jedliński, który wraz z małżonką wziął udział w konferencji podsumowującej bal.

My także dziękujemy z całego serca – dodaje Małgorzata Kaweńska-Ślęzak, prezes Fundacji „Zdążyć z Miłością”. –  Nasze słowa kierujemy nie tylko do uczestników imprezy, ale także do państwa Anny i Piotra Jedlińskich, którzy po raz kolejny pamiętali o nas, organizując ten wyjątkowy bal. Otrzymane pieniądze zostaną przeznaczone na remont kamienicy, w której w przyszłości utworzymy mieszkania wspomagane dla samotnych, bezdomnych  matek oraz ich dzieci, a także kobiet samotnych w trudnej sytuacji bytowej z rodzin z przemocą.