Fundacja "Zdążyć z Miłością"

Był bal, są pieniądze

W koszalińskim Teatrze Variete Muza odbyła się konferencja podsumowująca VI Charytatywny Bal Prezydencki. Beneficjenci tej pięknej imprezy odebrali symboliczne czeki. Wśród obdarowanych znalazła się także Fundacja „Zdążyć z Miłością”.

VI Bal Charytatywny zorganizowany przez prezydenta Koszalina Piotra Jedlińskiego i  jego małżonkę Annę Jedlińską oraz Stowarzyszenie Kultura z Muzą,  jak co roku zgromadził wiele osób, które liczyły na dobrą zabawę, ale przy okazji postanowiły otworzyć swoje serca i portfele dla najbardziej potrzebujących. Tegoroczny bal odbył się 28 stycznia, a miesiąc później – 28 lutego – nadszedł czas na podsumowanie.

Organizatorzy balu podkreślają z satysfakcją – podczas tegorocznej imprezy udało się zebrać rekordową kwotę 90.583,46 złotych! Było to możliwe dzięki temu, że ok. 90 darczyńców i sponsorów przekazało na aukcje prowadzone podczas balu 215 przedmiotów! Nie byłoby jednak rekordu, gdy nie hojność uczestników balu, którzy chętnie brali udział w licytacjach, pamiętając o tym, że każda zebrana złotówka zostanie przeznaczona na szczytne cele.

Wśród beneficjentów VI Charytatywnego Balu Prezydenckiego znalazło się Hospicjum im. św. Maksymiliana Kolbego, które otrzymało  35 tysięcy złotych. Fundacja „Zdążyć z Miłością” odebrała czek o wartości 25 tysięcy złotych. Kwota 6.583,46 zł wspomoże rehabilitację 14-letniej Julii Kopacz. Pozostałe pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie dwójki małych dzieci – Zuzi Mendyk-Orłowskiej i Maciusia Grzybowskiego, na terapię każdego z dzieci – po 12 tysięcy złotych.

– Dziękujemy darczyńcom oraz  uczestnikom balu za ich wielkie serce i zaangażowanie – podkreśla prezydent Koszalina Piotr Jedliński, który wraz z małżonką wziął udział w konferencji podsumowującej bal.

– My także dziękujemy z całego serca – dodaje Małgorzata Kaweńska-Ślęzak, prezes Fundacji „Zdążyć z Miłością”. –  Nasze słowa kierujemy nie tylko do uczestników imprezy, ale także do państwa Anny i Piotra Jedlińskich, którzy po raz kolejny pamiętali o nas, organizując ten wyjątkowy bal. Otrzymane pieniądze zostaną przeznaczone na remont dachu i modernizację poddasza kamienicy, w której mieszczą się dwa mieszkania chronione dla samotnych, bezdomnych  matek oraz ich dzieci.

Facebook