Fundacja "Zdążyć z Miłością"

Był koncert, będzie mieszkanie

5 grudnia w filharmonii Koszalińskiej odbył się koncert charytatywny dedykowany samotnym bezdomnym matkom oraz ich dzieciom, zorganizowany przez Fundację „Zdążyć z Miłością”. Dzięki publiczności i darczyńcom udało się zebrać ponad 27 tysięcy złotych!

Koncert w wykonaniu koszalińskich filharmoników pod gościnną batutą Wojciecha Semerau-Siemianowskiego, z udziałem solistów: skrzypaczki Agaty Marii Raatz i pianisty Marcina Fleszara, stał się ważnym wydarzeniem artystycznym, spełnił także swój cel charytatywny. Całkowity dochód z koncertu, który zostanie przekazany na remont mieszkania chronionego wyniósł 27.744,58 złotych.

– Dziękujemy sponsorom, a także publiczności, która zechciała kupić cegiełki i spędzić piątkowy wieczór w pięknej Filharmonii, przy dźwiękach wspaniałej muzyki – podkreśla Małgorzata Kaweńska-Ślęzak, prezes Fundacji Zdążyć z Miłością”. – Ten koncert pozwolił nam zgromadzić znaczącą pulę pieniędzy, ale także przekonać się, jak ofiarni i serdeczni są mieszkańcy Koszalina oraz regionu, którzy tak licznie wsparli nasz projekt.

Całkowity dochód z koncertu zostanie przeznaczony na remont i urządzenie mieszkania chronionego, w którym znajdą przystań kobiety z dziećmi opuszczające Dom Samotnej Matki, Centrum Interwencji Kryzysowej Nadzieja, czy inną placówkę opiekuńczą.

Mieszkanie chronione powstanie w przekazanym przez władze Koszalina lokalu przy ulicy Jana z Kolna 10. Obecnie dobiegają końca prace związane z pozyskiwaniem stosownych pozwoleń (lokal mieści się w starym budownictwie, musi spełnić wymagane, bardzo surowe normy). Z chwilą otrzymania opinii z Zachodniopomorskiej Komendy Straży Pożarnej ze Szczecina ruszamy z remontem i na bieżąco będziemy informować Państwa o postępach i przebiegu prac remontowych i wyposażenia mieszkania, które tworzymy.

Całkowity koszt modernizacji i przystosowania mieszkania do potrzeb matek z dziećmi wynosi 200 tysięcy złotych. Pierwsze firmy z Koszalina już zadeklarowały swoją pomoc. Należą do nich Grupa Okienna PUF, firma KUNCER sp. z o.o. oraz Fundacja Espersen Polska. Fundacja nadal poszukuje darczyńców, którzy zechcieliby wesprzeć remont lokalu w dowolnej formie: finansowo, przekazując materiały na remont, czy wyposażenie mieszkania lub nawet samą pracą, bo sporo jest zadań do wykonania. Dochód z koncertu to znaczący zastrzyk finansowy, który pozwoli na przeprowadzenie wielu niezbędnych robót.