Fundacja "Zdążyć z Miłością"

Charytatywnie, na góralską nutę

Góralskie rytmy zabrzmią w Koszalinie. Fundacja „Zdążyć z Miłością” przygotowuje kolejny koncert charytatywny. O szczegółach poinformowała dziennikarzy podczas konferencji prasowej w Filharmonii Koszalińskiej.

To będzie już czwarty koncert organizowany przez Fundację „Zdążyć z Miłością”. Tym razem na publiczność czeka moc muzycznych atrakcji na góralską nutę, czyli występy słynnej grupy Zakopower oraz Atom String Quartet. Założyciel Zakopower Sebastian Karpiel-Bułecka wraz z artystami wystąpi w Filharmonii Koszalińskiej 4 listopada.

– Choć dopiero rusza sprzedaż cegiełek, zainteresowanie koncertem już jest bardzo duże – podkreślała podczas konferencji Dagmara Jaśkiewicz z Fundacji „Zdążyć z Miłością”. – Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, którego celem jest pomoc samotnym bezdomnym mamom i ich dzieciom.

Fundacja „Zdążyć z Miłością” prowadzi dwa mieszkania chronione dla bezdomnych matek z dziećmi. Obecnie mieszka w nich pięć mam i dziewięcioro dzieci (dwie mamy ostatnio się usamodzielniły). Teraz przed Fundacją stoi ogromne wyzwanie – remont dachu i poddasza kamienicy, w której mieszczą się mieszkania. – Na poddaszu powstanie świetlica dla dzieci i mam – relacjonowała Justyna Śmidecka, wiceprezes Fundacji. – Koszt całej modernizacji wynosi ponad 200 tysięcy złotych.

Część pieniędzy Fundacja zebrała, dzięki hojności darczyńców. Potrzeba jeszcze ok. 80 tysięcy złotych. Przedstawicielki Fundacji wierzą, że brakującą kwotę uda się zdobyć właśnie podczas zapowiadanego koncertu charytatywnego. Podkreślają też, że wszystko, co udało się osiągnąć, stało się możliwe dzięki wsparciu ze strony zaprzyjaźnionych firm, instytucji, sponsorów, ludzi dobrej woli.

Przyjaciele wspierający Fundację w codziennej działalności zostali zaproszeni także do udziału w konferencji prasowej. Anna Jedlińska, żona prezydenta Koszalina, która podjęła się roli społecznej patronki mieszkań chronionych, podkreślała, jak ważną rolę w życiu miasta pełnią mieszkania prowadzone przez Fundację. Aneta Leśna z Firmus Group – sponsora głównego koncertu – dodała, że działania Fundacji, adresowane do samotnych mam i dzieci, są efektywne i sensownie, dlatego zasługują na to, by je wspierać.

– Dzięki koncertom charytatywnym Filharmonia Koszalińska staje się miejscem, gdzie promowana jest nie tylko muzyka, ale i ważne wydarzenia społeczne – dodał na koniec konferencji dyrektor Filharmonii Robert Wasilewski.

Cegiełki-bilety na koncert w cenie 120 i 100 złotych są do nabycia w siedzibie Fundacji „Zdążyć z Miłością” oraz w kasie Filharmonii Koszalińskiej.