Fundacja "Zdążyć z Miłością"

„Dobroć wyzwala radość” 8 grudnia 2109 r. – Mikołajki Fundacji „Zdążyć z Miłością„ w Domu Restauracyjnym „Zorza Platinum” w Koszalinie

Och! nie trzeba koniecznie namawiać dzieci, aby wierzyły w Świętego Mikołaja. Święty Mikołaj (łac. Sanctus Nicolaus) żył naprawdę! Mieszkał w mieście Mira na południu Europy na przełomie III i IV wieku. Po śmierci rodziców przeznaczył swój majątek na pomoc biednym i potrzebującym. Potem został wybrany biskupem. Choć minęło tyle wieków, widać jak zaraźliwy to święty, bo do dzisiaj inni naśladują go w obdarowywaniu siebie nawzajem podarunkami.

Nie inaczej było 8 grudnia na spotkaniu mikołajkowym zorganizowanym przez Fundację „Zdążyć z Miłością”. Dwoje pomocników Mikołaja, którzy nazwali siebie elfami Mikołaja, zaprosiło dzieci i dorosłych do wspaniałej zabawy. Czegóż tam nie było! Zabawa z kolorową chustą, wdmuchiwanie marzeń, wyprawy do ZOO Mikołaja, lepienie bałwana, w czym bardzo pomógł swoją osobą Filip, gorące jedzonko, a po nim taniec zamrażaniec. No po prostu „boki zrywać”! Ale to nie wszystko. Był i taniec rozgrzewaniec, zabawa w „kamień, papier, nożyce”, taniec z haczykami w pociągi, które sami tworzyliśmy (żadnych kolizji na szczęście nie było). Pojawił się sztuczny śnieg, a dzieciom rozdano śnieżne kule balonowe. Ale od czego wyobraźnia i chęć dobrej zabawy? A jak starały się grupy chłopców i dziewczynek w mini konkursie piosenkarskim, trzeba było tam być i słyszeć. Dzieci odważnie wchodziły do kolorowego komina, a tam o dziwo nie było sadzy, ale za to można było znaleźć lizaki i inne słodkości. Była zabawa w kole z przekazywaniem paczki, która zawierała w sobie jeszcze inne paczki, coraz mniejsze i mniejsze, aż w końcu najmniejsza przypadła w udziale małej Darii, a w niej Daria znalazła kolejną porcję słodkich pyszności.

Najmłodszym uczestnikiem spotkania była pięciomiesięczna Maja, a najstarszym pełnoletni Marcin. Piękna dekoracja sali i elegancko nakryte stoły przyczyniły się do dobrego przeżywania imprezy. Było bardzo kolorowo od odświętnych strojów uczestników zabawy. Królował kolor jednak czerwony, jakże bliski Fundacji i świętom Bożego Narodzenia.

Pod koniec spotkania pojawił się święty Mikołaj i zabrał swoim pociągiem wszystkie dzieci tam, gdzie ukrył przygotowane prezenty. Było ich tak dużo, że nie dał rady ich zabrać ze sobą. O nikim nie zapomniał. Prezenty były dla dzieci i dla dorosłych.

W imieniu podopiecznych Fundacji „Zdążyć z Miłością” dziękujemy wszystkim osobom i firmom dzięki, którym mogliśmy spędzić tak miłe popołudnie, we wspaniałej przedświątecznej atmosferze, w cudownym towarzystwie. Mamy, dzieci, wolontariusze, opiekunowie i Panie z Zarządu Fundacji, wszyscy razem wspaniale bawiliśmy się tego dnia.

W swoich gościnnych progach przyjął nas Dom Restauracyjny Zorza Platinum. Dziękujemy niezwykłej właścicielce tego miejsca Pani Urszuli Mila. Dzieci świetnie bawiły się w towarzystwie KlauniKulki, którzy wspólnie spędzony czas wypełnili dzieciom po brzegi. Należy również wspomnieć o naszym Świętem Mikołaju, który jest naszym wolontariuszem i od wielu lat z dumą pełni tę funkcję – Sławomir Kolasiński – dziękujemy! Dziękujemy również firmie E.LINK sp. z o.o., która była Darczyńcą, dzięki któremu mogliśmy zaprosić nasze dzieci i mamy na ten bal. Dziękujemy także I Oddziałowi Banku Pekao w Koszalinie, który ufundował paczki i prezenty dla dzieci. Wszyscy jesteście naprawdę wspaniali i pozwalacie wierzyć, że spełnianie marzeń innych osób jest możliwe ❤️

https://www.facebook.com/Dom-Restauracyjny-Zorza-Platinium-122824731110453/

https://www.facebook.com/KlauniKulki/

https://m.facebook.com/Fenster.Link/

Dziękujemy każdemu z uczestników spotkania, którzy swoją radością, dobrym humorem i dobrocią obdarzali się nawzajem. Dobroć dzielona mnoży się i rozkwita radością!

Tylko nie mówicie, że święty Mikołaj nie istnieje!