Fundacja "Zdążyć z Miłością"

Energetyczne dziewczyny zagrają dla Fundacji

7 lutego w koszalińskiej hali widowiskowo-sportowej zostanie rozegrany mecz piłki ręcznej. Zawodniczki Energa AZS Koszalin będą walczyć o wygraną, a jednocześnie wspomogą Fundację „Zdążyć z Miłością”.

Spotkanie odbędzie się w ramach 17. kolejki PGNiG Superligi Piłki Ręcznej Kobiet. Koszaliński zespół zmierzy się z drużyną EKS Start Elbląg. Mecze rozgrywane w hali widowiskowo-sportowej cieszą się wśród kibiców dużą popularnością. Na widowni zwykle zasiada ponad dwa i pół tysiąca osób dopingujących zawodniczki i liczących na wielkie na sportowe emocje.

Podczas meczu 7 lutego tych emocji także nie powinno zabraknąć. Zawodniczki AZS Energa Koszalin – „energetyczne dziewczyny” – jak mówią o nich kibice – mają liczne grono sympatyków. Koszalińskie szczypiornistki w pełni zasłużyły na podziw kibiców, w tym sezonie w koszalińskiej hali widowiskowo-sportowej uległy jedynie mistrzyniom Polski – drużynie MKS Selgros Lublin. Obecnie koszalinianki są na 4. miejscu w tabeli.

Mecz odbędzie się 7 lutego, początek – godzina 15. Bilety – w cenie 10 złotych oraz 5 złotych. Sportowej rywalizacji toczącej się w koszalińskiej hali będzie przyświecał charytatywny cel. Podczas imprezy wolontariusze Fundacji „Zdążyć z Miłością” będą zbierać pieniądze na remont mieszkania chronionego dla samotnych bezdomnych matek oraz ich dzieci.

Fundacja „Zdążyć z Miłością” od roku działa w Koszalinie. Jej pierwszy projekt to utworzenie a następnie prowadzenie mieszkania chronionego dla samotnych, bezdomnych matek z małoletnimi dziećmi, opuszczających Dom Samotnej Matki, Centrum Interwencji Kryzysowej w Koszalinie lub inną placówkę całodobowej pomocy społecznej.

Fundacja „Zdążyć z Miłością” jest w trakcie przeprowadzania remontu lokalu o powierzchni 111 metrów kwadratowych, gdzie powstaną cztery pokoje, które mają dać namiastkę własnego mieszkanie samotnym, dziś jeszcze bezdomnym mamom i ich małym dzieciom.

Koszt wyposażenia mieszkania jest szacowany na około 50 tysięcy złotych. Wszystkie zebrane podczas meczu pieniądze zostaną przeznaczone na ten cel. Wolontariusze ubrani w czerwone koszulki opatrzone logiem Fundacji będą zbierać datki do oznakowanych puszek.

– Liczymy na ofiarność koszalińskich sympatyków piłki ręcznej – podkreślają przedstawicielki Fundacji „Zdążyć z Miłością”: prezes Małgorzata Kaweńska-Ślęzak oraz wiceprezes Justyna Śmidecka. – Z góry dziękujemy za życzliwość i przychylność.

plakat_mecz_07022015