Fundacja "Zdążyć z Miłością"

Energetyczny koncert Kasi Kowalskiej z zespołem w Filharmonii Koszalińskiej

VI Koncert Charytatywny Fundacji „Zdążyć z Miłością” odbył się 9 listopada 2019 roku w Koszalińskiej Filharmonii, która wypełniła się zaproszonymi gośćmi – przyjaciółmi oraz sympatykami Fundacji, a także mieszkańcami Koszalina i okolicy.

Podobnie jak w poprzednich latach, także i tym razem, beneficjentami wydarzenia są podopieczni Fundacji – samotne matki z dziećmi z mieszkań chronionych, osoby ubogie oraz chore i niepełnosprawne.

Tradycyjnie jak co roku przed koncertem w holu filharmonii przygotowany był kiermasz poprowadzony przez Wolontariuszy Fundacji, na którym można było nabyć świąteczne ozdoby oraz kartki ręcznie wykonane przez Darczyńców: Izabellę Osman, Danutę Rompę, Kamilę Sobieraj wraz z koleżankami z Babki z Jajem Wyszewo, Annę Kmitę, Mariusza Gierszewskiego, Aldonę Bohuszewicz-Słuszniak.

Galę koncertową rozpoczęła dziennikarka Radia Koszalin, Katarzyna Kużel, która zaprosiła na scenę prezes Fundacji „Zdążyć z Miłością” Małgorzatę Kaweńską-Ślęzak oraz wiceprezes Justynę Śmidecką. Panie podziękowały Darczyńcom wspierającym działania Fundacji. Sponsorzy koncertu otrzymali pamiątkowe porcelanowe serca wykonane przez artystkę plastyka z Koszalina, Beatę Marię Orlikowską.

Na scenę zaproszono Sponsorów Złotych: Przedsiębiorstwo Budowlane Kuncer, Polską Żeglugę Bałtycką S.A., E.LINK sp. z o.o.

Sponsorów Srebrnych: MEGA INSTAL Radosław Śliwka, Lechbud sp. z o.o., MPS International sp. z o.o., DOWBUSZ sp. z o.o., GRAL Aleksander Gruszecki, Grupa Mojsiuk – Mercedes Benz, Honda, Peugeot, Uzdrowisko Kołobrzeg S.A., Q4 Sash Windows sp. z o.o., GIPO sp. z o.o.

Sponsorów: APTEKA POD FILARAMI Sylwia Pruszewicz, ADAMASZEK s.c., DRINKTECH Jarosław Wolski.

Partnerów wydarzenia: Izabella Osman, Catering Przymorze.

Małgorzata Kaweńska-Ślęzak poinformowała zgromadzonych uczestników koncertu o kamienicy przekazanej Fundacji przez Zarząd Budynków Mieszkalnych w Koszalinie, na wniosek Prezydenta Miasta, Pana Piotra Jedlińskiego. Kamienica ta zlokalizowana jest przy ul. Niepodległości, nieopodal prowadzonych przez Fundację mieszkań chronionych. Docelowo mają tam powstać mieszkania wspomagane, samodzielne dla matek z dziećmi. Kamienica jest nowym, olbrzymim wyzwaniem, bo wymaga kapitalnego remontu. Obecny na koncercie ks. bp Krzysztof Włodarczyk mówił o miłosiernym Samarytaninie, który miał wyobraźnię, jak pomóc potrzebującemu. Do niego porównał obie Panie obecne na scenie reprezentujące Fundację oraz wszystkich, którzy działają w Fundacji na rzecz potrzebujących osób. Koncert został zorganizowany pod honorowym patronatem Biskupa koszalińsko-kołobrzeskiego Edwarda Dajaczka oraz Prezydenta Koszalina Piotra Jedlińskiego. Medialny patronat nad imprezą przyjęły koszalińskie redakcje: Radio Koszalin, Radio Plus, Gość Niedzielny, TV MAX, Tygodnik Miasto, Głos Koszaliński, Prestiż.

Gwiazda wieczoru – Kasia Kowalska i towarzyszący jej czterech muzyków (3 gitarzystów i perkusista) oczarowała widownię energetycznym występem. Na początku podziękowała za zaproszenie do Filharmonii Koszalińskiej, gdzie występuje po raz pierwszy oraz za możliwość koncertowania na rzecz tak szlachetnych celów jakim służy Fundacja „Zdążyć z Miłością.”

 

Kasia Kowalska to polska piosenkarka rockowa, kompozytorka, autorka tekstów piosenek, producentka, aktorka, reprezentantka Polski w 41 Konkursie Piosenki Eurowizji. Członkini Akademii Fonograficznej. Szacowany nakład ze sprzedaży wszystkich jej płyt wynosi ponad milion egzemplarzy, co stawia ją w gronie polskich artystów z największą liczbą sprzedanych wydawnictw muzycznych w Polsce.

W czasie koncertu zaśpiewała wiele utworów ze swego repertuaru, niektóre popularne do dziś, a będące przebojami 25 lat temu – jak powiedziała sama artystka, jedna z piosenek zadedykowana była jej zmarłemu ojcu. Przy niektórych piosenkach sama grała na gitarze. Widownię zachęcała do bardziej aktywnego, radosnego przeżywania koncertu, do towarzyszenia jej w śpiewaniu. Nie zabrakło największych przebojów artystki, a na koniec przy jednym z nich sala śpiewała razem z gwiazdą:

„Wszystkim nam brakuje szczęścia
Masz to, na co godzisz się
Każda droga jest łatwiejsza
Gdy widzisz to, co dobre jest”

Na zakończenie koncertu odbyło się losowanie vouchera ufundowanego przez Polską Żeglugę Bałtycką S.A. Prezes Piotr Redmerski, wylosował zwycięzcę. Zaproszenie na rejs po Bałtyku liniami Polferries powędrowało w ręce zachwyconej małej Anastazji, będącej na koncercie wraz z mamą.

Goście obecni na koncercie wyrazili nadzieję, że podobna impreza odbędzie się w przyszłym roku. Wszyscy w Fundacji już zastanawiamy się nad tym kto mógłby być gwiazdą zaproszoną do Koszalina. Koncerty Charytatywne organizowane na rzesz podopiecznych Fundacji stały się pewnego rodzaju tradycją, więc wypada nam powiedzieć… Do zobaczenia za rok!