Fundacja "Zdążyć z Miłością"

Espersen wspiera Fundację „Zdążyć z Miłością”

W poniedziałek, 30 listopada przedstawicielki Fundacji „Zdążyć z Miłością” gościły w siedzibie Spółki Espersen Polska w Koszalinie. Spotkanie stało się okazją do przekazania podziękowań za wsparcie, jakie ta znana i ceniona w świecie firma okazała koszalińskiej Fundacji.

Espersen to światowy lider w przetwórstwie rybnym. Swoje fabryki ma w Danii, Polsce, na Litwie, w Chinach, czy Wietnamie. Wyroby Espersena cenią klienci w wielu krajach Europy i USA. W Koszalinie to jeden z największych pracodawców, tutejsza fabryka działa od dwudziestu lat, rozbudowuje się, obecnie zatrudnia około tysiąca osób.

W poniedziałkowym spotkaniu uczestniczyli: Adam Basałaj, dyrektor Espersen Polska oraz Hanna Moroz z Fundacji Espersen Polska. Fundację „Zdążyć z Miłością” reprezentowały: Małgorzata Kaweńska-Ślęzak, Urszula Zarębska i Alina Konieczna.

Espersen jest ceniony nie tylko za wysoką jakość oferowanych produktów, ale także za to, że działalności gospodarczej zawsze towarzyszy aktywność społeczna. Firma mająca swoją główną siedzibę w Danii, na Bornholmie nie zapomina o tych, którym żyje się trudno i potrzebują pomocy.

Espersen okazał wsparcie także Fundacji „Zdążyć z Miłością”, wspomagając remont i wyposażenie pierwszego mieszkania chronionego dla samotnych bezdomnych matek oraz ich dzieci, jakie powstało w Koszalinie. Kiedy pojawiła się szansa na zorganizowanie drugiego takiego mieszkania, Espersen znów nie odmówił pomocy. Na remont tego mieszkania firma przekazała kwotę 25 tysięcy złotych.

– Pragniemy serdecznie podziękować – podkreślała podczas spotkania w siedzibie firmy Małgorzata Kaweńska-Ślęzak, prezes Fundacji „Zdążyć z Miłością”. – Remont drugiego mieszkania to wielkie wyzwanie. Mamy nadzieję, że dzięki takim darczyńcom jak Espersen uda się nam doprowadzić plany do szczęśliwego finału, by kolejne mamy oraz ich dzieci mogły znaleźć bezpieczną przystań, pełną ciepła i miłości.