Fundacja "Zdążyć z Miłością"

Fundacja przyjęła drugie mieszkanie

Dla Fundacji „Zdążyć z Miłością” piątek 20 listopada 2015 był bardzo ważnym dniem. Właśnie wtedy Fundacja przyjęła lokal, w którym powstanie drugie mieszkanie chronione dla samotnych matek wraz z dziećmi.

Mieszkanie jest usytuowane w kamienicy przy ul. Jana z Kolna 10 w Koszalinie, dokładnie w tym samym budynku, w którym mieści się pierwsze mieszkanie chronione prowadzone przez Fundację. Nowy lokal jest położony piętro wyżej. Mieszkanie należy do zasobów miasta, ostatnio było puste, wcześniej zajmował je Związek Kombatantów, który zmienili siedzibę.

Przyjęcie mieszkania zostało formalnie potwierdzone podpisaniem umowy pomiędzy Zarządem Budynków Mieszkalnych, a Fundacją „Zdążyć z Miłością”, po wcześniejszym spisaniu stanu liczników. W imieniu Fundacji przy przyjęciu mieszkania obecny był ekspert budowlany pan Andrzej Maszczyński, który wstępnie obejrzał i ocenił lokal.

Mieszkanie wymaga gruntownego remontu. Najwięcej obaw budzi stan dachu, na sufitach widać wyraźne mokre plamy, na podłodze w jednym z pokoi jest mokro. Dach przecieka i trzeba będzie go wyremontować (zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami w kosztach ma partycypować ZBM oraz wspólnota mieszkaniowa). Według Pana Andrzeja Maszczyńskiego prace remontowe musi poprzedzić dokładna ekspertyza stropów.

Nowe mieszkanie jest podobne do poprzedniego, tylko nieco mniejsze, zajmuje powierzchnię 94 metrów kwadratowych. Powstaną w nim trzy pokoje dla samotnych matek i ich dzieci. Będzie część wspólna – kuchnia z jadalnią, łazienka oraz toaleta. Fundacja „Zdążyć z Miłością” rozpoczyna zbiórkę funduszy na remont drugiego mieszkania chronionego. Właśnie na ten cel zostanie przeznaczony dochód z koncertu charytatywnego z udziałem Haliny Młynkovej, który odbędzie się 12 grudnia w Filharmonii Koszalińskiej.