Fundacja "Zdążyć z Miłością"

Goście z Florydy w mieszkaniu chronionym

Przybysze z dalekiej Florydy w USA odwiedzili mieszkanie chronione prowadzone przez Fundację Zdążyć z Miłością. Wizyta przebiegła w miłej atmosferze.

Elżbieta Rutkowska-Nazarian oraz jej mąż Iszchan Nazarian mieszkają w Stanach Zjednoczonych (wcześniej w Chicago, obecnie na Florydzie). Pani Elżbieta od ponad 20 lat prowadzi organizację charytatywną Direct Help to Eastern Europe, wspierającą dzieci w Polsce i innych krajach Europy Wschodniej.

Podczas obecnego pobytu w Koszalinie Pani Elżbieta postanowiła wspomóc także podopiecznych Fundacji Zdążyć z Miłością. Pierwsze spotkanie odbyło się w redakcji Głosu Koszalińskiego, w którym zostały przekazane środki finansowe na zakup obuwia zimowego dla dzieci i ich mam. Dziękując za ten dar lokatorki mieszkania chronionego zaprosiły gości z Ameryki do siebie.

Oboje Państwo Nazarianowie mówią po polsku (Pani Elżbieta nauczyła swojego męża polskiego), zatem nie było problemu z porozumiewaniem się. Goście obejrzeli mieszkanie, poznali się z dziećmi, ich mamami. Była okazja do serdecznej rozmowy przy herbacie i słodkim poczęstunku.

Pani Elżbieta sama jest matką i babcią. Bardzo lubi dzieci, nic więc dziwnego, że od razu zdobyła serca najmłodszych lokatorów mieszkania chronionego. Maluchy chętnie pozowały do wspólnych fotografii. Mały Filip podarował „Babci Eli” sznurkowe korale, które Pani Elżbieta dumnie włożyła na szyję. Państwo Nazarianowie obiecali, że nie zapomną o Fundacji i jej podopiecznych.