Fundacja "Zdążyć z Miłością"

IV edycja akcji pt. „Podziel się zabawką” w Przedszkolu nr 12 w Koszalinie

Zainteresowanie, chęć niesienia pomocy, wsparcie, tolerancja – to cechy charakteryzujące osoby wrażliwe na potrzeby innych ludzi. W związku z tym 20 lutego 2018 r. w przedszkolu nr 12 w Koszalinie panie i dzieci z grupy „Żuczki” rozpoczęły IV edycję akcji pt. „Podziel się zabawką”.

Co roku przedszkolaki wraz z rodzicami aktywnie włączają się w zbiórkę używanych zabawek, puzzli, gier planszowych, książek, artykułów papierniczych, bloków, kredek, mazaków, kolorowanek i innych przydatnych materiałów. W ubiegłych latach zgromadzonymi zabawkami doposażyliśmy kącik zabaw dla dzieci w sali widzeń przy Areszcie Śledczym w Koszalinie, kącik malucha w Oddziale Chirurgii Dziecięcej w Koszalinie oraz Dom Samotnej Matki w Koszalinie.

W tym roku naszym celem jest wsparcie Fundacji „Zdążyć z Miłością”. Wspólnie z rodzicami i ludźmi dobrej woli pragniemy doposażyć nowo otwartą świetlicę „Przystanek pod niebem” dla matek i dzieci będących w trudnej sytuacji życiowej i materialnej. Chcemy pomagać, dzielić się z innymi, aby sprawić odrobinę radości bardziej potrzebującym.

Z wcześniejszych obserwacji i doświadczenia wiem, że społeczność naszego przedszkola chętnie włącza się w akcję niesienia pomocy. Jesteśmy dumni z rodziców, dzieci i nauczycieli, którzy wykazują wiele empatii i popierają nasze działania. Cieszy nas fakt, że dzieci uczą się wrażliwości, otwartości na potrzeby drugiego człowieka i chęci niesienia szczerej pomocy.

Zakończenie naszej zbiórki planujemy na 27 marca 2018 r. Tego dnia oficjalnie przekażemy wszystkie zgromadzone dary dla Fundacji „Zdążyć z Miłością” w obecności wszystkich dzieci z naszego przedszkola i zaproszonych gości. Niech to będzie dar serca od przedszkolaków z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Mamy nadzieję, że dostarczymy dzieciom trochę radości i przyczynimy się do rozwijania ich zainteresowań i zdolności.

Koordynator akcji „Podziel się zabawką” Agata Kaczmarek.