Fundacja "Zdążyć z Miłością"

Jubileusz w gronie przyjaciół

Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych IKAR działa w Koszalinie od 30 lat! Jubileuszowe spotkanie stało się okazją do wspomnień i podziękowań. Na urodzinowym spotkaniu IKARA nie mogło zabraknąć Fundacji „Zdążyć z Miłością”.

Dzięki swej aktywności stowarzyszenie IKAR jest dobrze znane w Koszalinie. Codzienna działalność na rzecz osób niepełnosprawnych zjednała społecznikom z IKARA wiele sympatii i przyjaźni. Nic dziwnego, że na urodziny tego zasłużonego gremium przybyło liczne grono przyjaciół. Wśród gości pojawili się także przedstawiciele władz, z koszalińskimi parlamentarzystami oraz samorządowcami.

Jubileusz cenionego w mieście stowarzyszenia nie mógłby się odbyć bez udziału innych koszalińskich organizacji pozarządowych. W gronie urodzinowych gości znalazły się m.in. Amazonki, Pracownia Pozarządowa, PCK, a także grupa wolontariuszy oraz dzieci reprezentująca Fundację „Zdążyć z Miłością”.

– Współpraca ze stowarzyszeniem IKAR jest dla nas ogromnym zaszczytem – podkreślała Małgorzata Kaweńska-Ślęzak, prezes Fundacji „Zdążyć z Miłością”. – Dziękujemy za to z całego serca.

Słów wdzięczności było dużo więcej, bo organizatorzy spotkania – członkowie IKARA, sami działający bezinteresownie dla dobra drugiego człowieka – postanowili uhonorować innych społeczników, wręczając im symboliczne Certyfikaty Dobroczynności oraz piękne statuetki. Obradowani dziękowali podkreślając, jak wielkim darem jest czynienie dobra wypływające z potrzeby serca.

Tradycyjnie doroczne spotkanie IKARA stało się okazją do rozegrania turnieju w kręgle, w koszalińskim klubie Kosmos. Zmagania otworzył prezydent Koszalina Piotr Jedliński. Byliśmy tam i my, dzielnie graliśmy, wspominając przy tym postać nieodżałowanego Stanisława Żabińskiego, wieloletniego prezesa IKARA, społecznika, człowieka o wielkim sercu, przyjaciela Fundacji „Zdążyć z Miłością”.