Fundacja "Zdążyć z Miłością"

Kolejny projekt Fundacji „Zdążyć z Miłością”

Koszalin, ulica Jana z Kolna 10 – to adres, gdzie samotne bezdomne matki wraz z dziećmi znalazły bezpieczną przystań. Dwa mieszkania chronione prowadzone Fundację „Zdążyć z Miłością” są gotowe, ale do zrobienia pozostało jeszcze bardzo dużo. Trzeba wyremontować przeciekający dach.

Mieszkania dla samotnych bezdomnych matek mieszczą się w starej kamienicy w centrum miasta. Przejęte od miasta lokale zostały pięknie wyremontowane i urządzone dzięki wsparciu wielu firm, instytucji i ludzi dobrej woli. To jednak nie koniec wyzwań. Miasto przekazało Fundacji do użytkowania – jako część wspólną – poddasze kamienicy, w której znajdują się mieszkania chronione. W zamian za remont Fundacja będzie mogła korzystać z pomieszczeń położonych za strychu. Dach jest jednak w fatalnym stanie, wymaga pilnej i gruntownej naprawy.

Remont dachu i poddasza kamienicy przy ul. Jana z Kolna to kolejny projekt Fundacji „Zdążyć z Miłością”. Po modernizacji na strychu ma powstać świetlica dla podopiecznych Fundacji –  mam z dziećmi, także tych mieszkających samodzielnie, poza mieszkaniami chronionymi. Obecnie w obu mieszkaniach chronionych przebywa sześć mam oraz dziesięcioro dzieci. Potrzebne jest miejsce do zabawy, spotkań ze specjalistami, spędzania czasu  z wolontariuszami, organizowania świąt, urodzin dla dzieci, czy innych spotkań integrujących podopiecznych Fundacji, czy wolontariuszy.

Realizację swojego najnowszego projektu Fundacja rozpoczęła już w roku 2016. Część funduszy potrzebnych na remont dachu i poddasza udało się zebrać dzięki organizacji koncertu charytatywnego z udziałem Grzegorza Turnaua. Dochód z koncertu wyniósł 60 tysięcy złotych i w całości jest przeznaczony na ten cel. Przedsięwzięcie jest jednak o wiele droższe, koszt remontu dachu i przygotowania świetlicy jest szacowany na 200 tysięcy złotych, plus około 30 tysięcy złotych na wyposażenie.

– Mamy nadzieję, że podobnie jak poprzednio, także i tym razem będziemy mogły liczyć na  życzliwość i wsparcie ze strony darczyńców. Prosimy także pamiętać o naszej Fundacji przy okazji wypełniania rocznych zeznań podatkowych. Przekazując jeden procent swoich podatków na Fundację, można pomóc samotnym mamom i ich dzieciom.

Facebook