Fundacja "Zdążyć z Miłością"

Mikołajkowe pląsy

Choć za oknami zimno, atmosfera tego spotkania była ciepła i pełna radości. Nie mogło być inaczej, skoro na mikołajkową imprezę podopiecznych Fundacji „Zdążyć z Miłością” zaprosiła młodzież z Prywatnego Liceum Fundacji Oświatowej Centrum Edukacji Europejskiej.

Piątkowe popołudnie 7 grudnia uczniowie liceum przy ul. Chałubińskiego wraz z opiekunem wolontariatu Panią Violetta Opozdą postanowili spędzić z podopiecznymi Fundacji „Zdążyć z Miłością’, dla których przygotowali mnóstwo atrakcji: występy wokalne, malowanie twarzy, konkursy czy w końcu wesołe pląsy w rytm muzyki. Wśród podopiecznych w spotkaniu udział wzięły nie tylko samotne mamy z dziećmi z mieszkań chronionych ale również te, które już się usamodzielniły, dodatkowo mamy pozostające pod opieką Fundacji a będące w trudnej sytuacji finansowej. Do grona podopiecznych dołączyła również niepełnosprawna, bardzo dzielna Lenka wraz z mamą Ewą z Ustronia Morskiego a także chory Przemek wraz z mamą Beatą, którego wspiera w rehabilitacji Fundacja.

Oczywiście podczas całego wydarzenia nie mogło zabraknąć najbardziej wyczekiwanego gościa – Świętego Mikołaja, który obdarował wszystkich wspaniałymi prezentami.

Serdecznie dziękujemy młodzieży za przygotowanie imprezy – podkreśla Justyna Śmidecka, wiceprezes Fundacji „Zdążyć z Miłością”. – Trzeba przyznać, że nasi podopieczni bawili się doskonale. Wierzymy też, że dla uczniów to spotkanie stało się cenną lekcją wyrozumiałości, okazywania miłości drugiemu człowiekowi i empatii.

Wydarzenie zostało uświetnione poczęstunkiem przygotowanym przez Bistro Qura oraz ciastami z Cukierni Pielesiak za co serdecznie dziękujemy sponsorom.