Fundacja "Zdążyć z Miłością"

Mikołajkowe zabawy

Choć za oknami padało i wiało, atmosfera tego spotkania była gorąca i pełna radości. Nie mogło być inaczej, skoro na mikołajkową imprezę podopiecznych Fundacji „Zdążyć z Miłością” zaprosiła młodzież z Prywatnego Liceum Fundacji Oświatowej Centrum Edukacji Europejskiej.

Piątkowe popołudnie 8 grudnia uczniowie liceum przy ul. Chałubińskiego wraz z opiekunem wolontariatu Panią Violetta Opozdą i wychowawczynią klasy pierwszej Panią Aleksandrą Bartol.

od dawna mieli zarezerwowane. Zdecydowali, że spędzą je wraz z dziećmi oraz ich mamami przebywającymi w mieszkaniach chronionych prowadzonych przez Fundację „Zdążyć z Miłością”. Zaproszenie otrzymały także matki pozostające pod opieką Fundacji, które już się usamodzielniły oraz mamy w trudnej sytuacji finansowej pozostające pod opieką fundacji.

Młodzi ludzie wraz z nauczycielami przygotowali dla swoich gości mnóstwo atrakcji. Były tańce, zabawy, konkursy. Oczywiście nie mogło zabraknąć najbardziej wyczekiwanego gościa – Świętego Mikołaja, który obdarował najmłodszych pięknymi prezentami.

– Serdecznie dziękujemy młodzieży za tak piękne przygotowanie imprezy – podkreśla Małgorzata Kaweńska-Ślęzak, prezes Fundacji „Zdążyć z Miłością”. – Nasi podopieczni bawili się wspaniale. Wierzymy też, że dla uczniów to spotkanie stało się cenną lekcją empatii, wyrozumiałości, okazywania miłości drugiemu człowiekowi.

Tradycyjnie w przygotowaniu mikołajek pomogli niezawodni przyjaciele Fundacji „Zdążyć z Miłością”. To dzięki nim można było przygotować mikołajkowe paczki i zaproponować gościom słodki poczęstunek. W gronie sponsorów znaleźli się:.E.Link, MPS, Cukiernia Pielesiak. Dziękujemy również wolontariuszom Fundacji za pomoc i udział w tym miłym wydarzeniu: Tchoryk Magdalena i Wiktoria, Elżbieta Żybort, Joanna Śliwka, oraz fotograf Ewelina Budzińska.