Fundacja "Zdążyć z Miłością"

Moda i wielkie serca

Tym razem w Peugeot Mojsiuk Motor królowały nie auta, lecz piękne kreacje. Charytatywny pokaz mody zorganizowany w renomowanym salonie samochodowym po raz kolejny udowodnił, że przedsiębiorcy mają otwarte serca.

We wtorkowe popołudnie wnętrze Peugeot Mojsiuk Motors w podkoszalińskich Starych Bielicach wypełniło się gośćmi, którzy postanowili wziąć udział w charytatywnym pokazie mody, a tym samym wesprzeć Fundację „Zdążyć z Miłością”.

Już wkrótce Fundacja ukończy remont mieszkania chronionego dla samotnych bezdomnych matek oraz ich dzieci. Prace dobiegają końca, brakuje jeszcze trochę pieniędzy na wyposażenie wnętrz. Hanna Mojsiuk, liderka Grupy Charytatywnej działającej w ramach Północnej Izby Gospodarczej w Koszalinie, zareagowała błyskawicznie. – Brakuje pieniędzy, to trzeba je zdobyć – stwierdziła i zorganizowała pokaz mody.

W role modelek i modeli wcielili się przedsiębiorcy, przedstawiciele Urzędu Miasta oraz mediów. Na wybiegu prezentowane były szykowne ubiory wypożyczone przed Dom Mody Polskiej. Paradowanie po wybiegu, przed licznie zgromadzoną publicznością, nie jest zadaniem łatwym, jednak uczestnicy tego wyjątkowego pokazu wypadli znakomicie, za co zostali nagrodzeni gorącymi brawami.

Publiczności podobały się także kapelusze z pracowni Anna Dudojć Impression. Goście pokazu po raz kolejny mogli przekonać się, że odpowiednio dobrane nakrycie głowy zawsze dodaje elegancji i jest świetnym uzupełnieniem stroju na oficjalne spotkanie, czy romantyczny spacer.

Podczas imprezy wystąpili koszalińscy wokaliści: Piotr Zemła oraz Bartłomiej Czaja, który zaśpiewał wraz z podopieczną świetlicy środowiskowej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Zorganizowano loterię fantową, na gości czekał również poczęstunek.

Spotkanie w Peugeot Mojsiuk Motors stało się też okazją do przekazania podziękowań strategicznym sponsorom projektu. Przedstawicielki Fundacji „Zdążyć z Miłością” – prezes Małgorzata Kaweńska-Ślęzak oraz wiceprezes Justyna Śmidecka wręczyły listy z podziękowaniami najważniejszym firmom wspierającym remont mieszkania chronionego: PB Kuncer, Espersen oraz Firmus Group.

Na ten pokaz warto było przyjść nie tylko dlatego, aby obejrzeć piękne kreacje. Każdy z uczestników imprezy mógł wspomóc projekt Fundacji i podać pomocną dłoń samotnym, bezdomnym matkom. Tym razem udało się zebrać 1.830,00 złotych. Cały dochód z imprezy zostanie przeznaczony na urządzenie mieszkania chronionego.