Fundacja "Zdążyć z Miłością"

Nasza Fundacja doceniona w województwie

Fundacja „Zdążyć z Miłością” została laureatką konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Lider Ekonomii Społecznej”. Przedstawicielki Fundacji odebrały nagrodę w poniedziałek, 5 grudnia w Szczecinie, podczas konferencji „Rola samorządu w rozwoju ekonomii społecznej”. 

Konkurs „Lider Ekonomii Społecznej” organizowany jest  po raz czwarty. Podobnie jak poprzednio, także i tym razem organizatorzy postanowili nagrodzić tych, którzy najefektywniej w propagują ideę ekonomii społecznej – wspierają bezrobotnych,  niepełnosprawnych, aktywizują małe społeczności, świadczą usługi pożytku publicznego.

W gronie tegorocznych laureatów znaleźli się: Fundacja „Zdążyć z Miłością” z Koszalina, powiat policki, Monika Skrzetuska – założycielka fundacji resocjalizacji i readaptacji społecznej „Tulipan” oraz firma CS Polska.

Konkurs rozstrzygany jest czterech w kategoriach: „Samorząd przyjazny ekonomii społecznej”, „Podmiot ekonomii społecznej”, „Animator ekonomii społecznej”  oraz – po raz pierwszy – „Przyjaciel ekonomii społecznej”.
Fundacja „Zdążyć z Miłością” otrzymała nagrodę w kategorii „Podmiot ekonomii społecznej”.  Kapituła konkursu podkreśliła, że Fundacja  powstała w roku 2014 w Koszalinie z myślą o tworzeniu mieszkań chronionych dla samotnych, bezdomnych matek z małoletnimi dziećmi. Fundacja wspiera także osoby niepełnosprawne i w wieku emerytalnym, propaguje ideę wolontariatu. Aby wyremontować mieszkania otrzymane od władz Koszalina, Fundacja pozyskuje sponsorów i darczyńców, organizując imprezy, zbiórki publiczne, koncerty charytatywne w Filharmonii Koszalińskiej ( z udziałem Haliny Mlynkovej, czy Grzegorza Turnaua).  W 2015 roku Fundacja otrzymała nagrodę Lider NGO za projekt pierwszego mieszkania chronionego, a w roku 2016 nagrodę Koszaliński Orzeł.

Statuetki wręczył marszałek Olgierd Gelbewicz, który podkreśli, jak ważna jest rola ekonomii społecznej  dla rozwoju lokalnego rynku pracy. W imieniu Fundacji ‘Zdążyć z Miłością” statuetkę odebrała prezes Małgorzata Kaweńska-Ślęzak. – Dziękujemy za to zaszczytne wyróżnienie, które  jest dla nas z jednej strony powodem do prawdziwej dumy i radości, a z drugiej – motywacją do dalszej pracy na rzecz słabszych, potrzebujących. Udaje się nam pomagać im dzięki wielkiej życzliwości, na jaką możemy liczyć ze strony władz miejskich, firm, instytucji, a także wielu ludzi dobrej woli.