Fundacja "Zdążyć z Miłością"

Noworoczna pomoc dla podopiecznych Fundacji od MPS International sp. z o.o.

W grudniu ubiegłego roku, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia do Fundacji „Zdążyć z Miłością” zadzwoniła Pani Wioleta Iwanek, Kierownik Działu Personalnego koszalińskiej firmy MPS International sp. z o.o. z radosną propozycją. Firma zdecydowała o udzieleniu wsparcia dla podopiecznych naszej Fundacji. Miała to być pomoc noworoczna. Pani Wioleta przekazała, że chcą przeprowadzić zbiórkę w swojej firmie, zaangażować załogę i przygotować paczki, że potrzebują na to nieco więcej czasu dlatego uzgodniony został termin zakończenia tej zbiórki na koniec stycznia 2017 roku. Zarząd Fundacji „Zdążyć z Miłością” zdecydował, że pomoc tą skierujemy do dwóch mam, podopiecznych naszej Fundacji, które wraz ze swoimi dziećmi, już się usamodzielniły, otrzymały mieszkania z zasobów ZBM i prowadzą własne gospodarstwa domowe.
14 lutego br., w dniu dość wyjątkowym, szczególnie dla Fundacji „Zdążyć z Miłością”, Małgorzata Kaweńska – Ślęzak, prezes Fundacji oraz Justyna Śmidecka, wiceprezes odebrały paczki przygotowane rzez firmę MPS International sp. z o.o. Wielkość pomocy zaskoczyła Panie z Fundacji. Dla każdej z mam firma przygotowała kilkanaście kartonów. Wszystkie przygotowane rzeczy jeszcze tego samego dnia zostały przekazane rodzinom. Było w nich dosłownie wszystko, co może się przydać w rodzinie: artykuły spożywcze, chemia gospodarcza, środki czystości, kosmetyki, artykuły szkolne dla dziewczynek, ubranka, obuwie i wiele innych potrzebnych rzeczy. Wszystko przemyślane i dostosowane do potrzeb tych, do których pomoc była skierowana. Wyjątkowa i szczególna była radość dzieci. Dziewczynki nie mogły się doczekać kiedy wszystkie paczki znajdą się już u nich w mieszkaniach. Z niecierpliwością dopytywały co jest w przygotowanych paczkach, czy będzie tam coś dla nich, czy coś dla mamy. Później była już tylko radość rozpakowywania paczek. Dodatkowo firma przygotowała kilka paczek dla mam z mieszkań chronionych prowadzonych przez Fundację.
Firma MPS International sp. z o.o. nie po raz pierwszy wspiera działania Fundacji. Już od samego początku kiedy budowaliśmy swoje szeregi i staraliśmy się zdobyć zaufanie firm i osób z Koszalina, zaufała nam Prezes firmy MPS International sp. z o.o., Pani Wanda Stypułkowska, wspierając nasze projekty.
– Bardzo dziękujemy za pomoc i wsparcie, jakiego firma MPS udzieliła podopiecznym naszej Fundacji. To właśnie dzięki osobom i firmom, które nie są obojętne na krzywdę, na los, na trudną sytuację drugiego człowieka, udaje nam się zdążyć z miłością, by nieść pomoc i wsparcie, tym, którzy jej potrzebują. Wspólnie z ludźmi dobrego serca tworzymy naszą Fundację. Bardzo dziękujemy! – mówiła Justyna Śmidecka, wiceprezes Fundacji.
Pani Wioleta Iwanek, Kierownik Działu Personalnego firmy MPS International sp. z o.o. odpowiedziała, że ma nadzieję, że zorganizowana pomoc, będzie początkiem dalszej współpracy z Fundacją „Zdążyć z Miłością”.