Fundacja "Zdążyć z Miłością"

Po meczu – podwójna wygrana

Sportowe emocje na parkiecie i wielkie serca kibiców – sobotni mecz piłki ręcznej rozegrany w koszalińskiej hali widowiskowo-sportowej na długo pozostanie w pamięci uczestników tej wyjątkowej imprezy.

W sobotę 7 lutego w ramach 17. kolejki PGNiG Superligi Piłki Ręcznej Kobiet zespół AZS Energa Koszalin zmierzył się z drużyną EKS Start Elbląg. Mecz był pasjonujący, dostarczył kibicom wielu wrażeń. Gospodynie spotkania – zawodniczki AZS Energa Koszalin – zwyciężyły 29:24.

Wygrana koszalinianek w tym meczu miała wymiar szczególny, ponieważ sportowej rozgrywce przyświecał charytatywny cel. Gośćmi spotkania byli przedstawiciele Fundacji „Zdążyć z Miłością”, którzy propagowali ideę utworzenia w Koszalinie mieszkania chronionego dla samotnych, bezdomnych matek oraz ich dzieci.

Podczas meczu wolontariusze Fundacji „Zdążyć z Miłością” zbierali do puszek pieniądze na urządzenie mieszkania chronionego, w którym znajdą przystań bezdomne matki z dziećmi opuszczające Dom Samotnej Matki, Centrum Kryzysowe Nadzieja, czy inną placówkę opiekuńczą. Dzięki ofiarności sympatyków piłki ręcznej udało się zebrać 657,54 złotych.

– Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy odpowiedzieli na nasz apel i wsparli zbiórkę – podkreśla Małgorzata Kaweńska-Ślęzak, prezes Fundacji. – Obecnie w mieszkaniu chronionym trwa remont. Pragniemy je wyposażyć w takie meble i sprzęty, aby mamy i ich pociechy mogły czuć się dobrze i bezpiecznie. Pieniądze zebrane podczas meczu pomogą nam w zakupie mebli i niezbędnych sprzętów.

Fundacja „Zdążyć z Miłością” pragnie podziękować organizatorom za możliwość przeprowadzenia zbiórki podczas meczu w hali widowiskowo-sportowej. – Szczególne podziękowania należą się grupie naszych wolontariuszy, którzy uczestniczyli w zbiórce – dodaje Justyna Śmidecka, wiceprezes Fundacji. – Jesteśmy dumni, że jest z nami grupa młodych ludzi, którzy z potrzeby serca pragną działać dla dobra drugiego człowieka, poświęcając swój czas, siły i zdolności.

Już 14 lutego Fundacja „Zdążyć z Miłością” zaprasza na kolejne wydarzenie. Będą to Walentynki w EMCE. W sobotę, 14 lutego w koszalińskiej Galerii Handlowej EMKA Fundacja przygotuje atrakcje kulturalno-rozrywkowe w wykonaniu dzieci, młodzieży i dorosłych. Będzie można nie tylko podziwiać występy artystyczne, ale także bezpłatnie zbadać ciśnienie i poziom cukru.