Fundacja "Zdążyć z Miłością"

Podsumowanie kampanii „Koszalińska szkoła przyjazna dla autyzmu” cz. II

Czerwiec to ostatni miesiąc nauki w szkole a także czas w którym i nasza kampania „Koszalińska szkoła przyjazna dla autyzmu” cz. II dobiegła końca. 6-go czerwca 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Koszalinie odbyło się uroczyste podsumowanie naszych działań połączone z prelekcją cudownego samo-rzecznika, Kacpra Rudaka, który kolejny raz opowiedział o swoich doświadczeniach w byciu uczniem w spektrum w placówce szkolnej. Mówił o sobie, o kłopotach i problemach jakie miał z samym sobą oraz rówieśnikami, a także dorosłymi, którzy nie rozumieli jego postrzegania otaczającej go rzeczywistości. Opowiadał też, jak jego życie zmieniło się, gdy został właściwie zdiagnozowany.
Podczas wydarzenia obecny był Wiceprezydent Koszalina, Pan Sebastian Tałaj, który zabierając głos przekazał list gratulacyjny i podziękowania od Pana Prezydenta Koszalina, Tomasza Sobieraja dla naszej Fundacji oraz Kacpra Rudaka za realizację kampanii.
W drugim etapie kampanii Fundacja „Zdążyć z Miłością” odwiedziła 15 szkół podstawowych, w których odbyło się 20 prelekcji. Należy dodać, że cała kampania trwała od 20 listopada2023r. a rozpoczęła się II LO im. Władysława Broniewskiego i w pierwszym etapie objęła 10 szkół ponadpodstawowych, gdzie odbyło się 18 prelekcji.
Na tym nie poprzestajemy i planujemy kolejne edycje zorganizowane tym razem dla rodziców i nauczycieli.
Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli za pomoc Fundacji w nagłośnieniu tematu dotyczącego spektrum autyzmu.