Fundacja "Zdążyć z Miłością"

Pożegnaliśmy wakacje, powitaliśmy szkołę

Radośnie, kolorowo i wesoło było w niedzielę 6 września w Centrum Handlowym Atrium, podczas festynu „Żegnajcie wakacje. Witaj szkoło!” przygotowanego przez Fundację Zdążyć z Miłością. Impreza zgromadziła tłumy widzów oglądających występy młodych artystów na scenie i korzystających z atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

Imprezę rozpoczął pokaz mody dziecięcej z kolekcji sklepu SMYK, z udziałem ponad 30 dzieci w wieku od 6 do 11 lat. Występy małych modelek i modeli były nagradzane gorącymi brawami licznie zgromadzonej publiczności. Takie same gromkie oklaski za swoje popisy zebrały dzieci z koszalińskich przedszkoli nr 11, 13 i 14, które pięknie zaprezentowały się na scenie.

Widzowie podziwiali zdolności młodych wokalistek: Klaudii Barskiej, Mai Popiołek, Natalii Matusiak i Lidii Grochowskiej. Uwagę widzów przyciągały również występy taneczne – zespołu Szyk z CK 105, Szkoły Tańca Pasja. O sportowej pasji przekonywali publiczność podopieczni Akademii Karate Tradycyjnego, nie zabrakło pokazu sztuk walki w wykonaniu adeptów Wing Tsun Kung Fu.

Podczas imprezy można było zbadać poziom glukozy i ciśnienia tętniczego krwi, skorzystać z porad dorady laktacyjnego, czy dietetyka. Fundacja, dzięki hojności sponsorów, przygotowała również loterię fantową, w której każdy los wygrywał. Były też słodkie niespodzianki – cukrowa wata, czy babeczki własnoręcznie upieczone i udekorowane przez mamy z mieszkania chronionego. Wolontariusze Fundacji w charakterystycznych czerwonych koszulkach zbierali datki do specjalnie oznakowanych puszek.

Fundacja zebrała łącznie: 3.051,51 złotych (1.726,51 zł do puszek i 1.325,00 zł z loterii). W puszkach była też drobna waluta obca, m.in. 1 euro i 1 korona. Cały dochód z ze zbiórki i loterii zostanie przeznaczony na prowadzenie mieszkania chronionego dla bezdomnych samotnych matek oraz ich dzieci.

– Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za okazane wsparcie i pomoc w organizacji imprezy – podkreśla Małgorzata Kaweńska-Ślęzak, prezes Fundacji Zdążyć z Miłością. – Cieszymy się, że tak wiele osób zdecydowało się spędzić z nami część niedzieli, po raz kolejny udowadniając swą otwartość, chęć niesienia pomocy i wrażliwość na los drugiego człowieka.

– Mamy deklarację współpracy od kolejnych firm, osób, instytucji, szkół, przedszkoli, zgłosili się nowi wolontariusze – dodaje wiceprezes Fundacji Justyna Śmidecka. – Szkoła tańca TopToys zgodziła się przyjąć nieodpłatnie dwójkę naszych podopiecznych z mieszkania chronionego na lekcje tańca do grupy dziecięcej.