Fundacja "Zdążyć z Miłością"

Pożegnanie karnawału u seniorów

Ostatnią sobotę karnawału Fundacja „Zdążyć z Miłością” spędziła w koszalińskim Domu Pomocy Społecznej. Wraz z wolontariuszami Fundacji do placówki zawitało wielu artystów, by wspólnie z seniorami pożegnać karnawał.

Wśród wielu wydarzeń inicjowanych przez Fundację, to było wyjątkowe. Tym razem Fundacja zajmująca się na co dzień prowadzeniem mieszkań chronionych dla samotnych bezdomnych matek oraz ich małoletnich dzieci, postanowiła odwiedzić seniorów, by obdarować ich odrobiną sympatii, radości, by okazać zainteresowanie, uwagę, by ofiarować miłość.

– Z koszalińskim Domem Pomocy Społecznej łączy nas umowa partnerska, którą podpisaliśmy – mówi Justyna Śmidecka, wiceprezes Fundacji „Zdążyć z Miłością” – Postanowiliśmy jednak zorganizować tę imprezę nie tylko z racji umowy, ale  także z potrzeby serca. Działania adresowane do osób starszych to jeden z celów statutowych naszej Fundacji. Wierzymy, że uda się nam inicjować podobne spotkania w przyszłości.

W DPS przebywa 85 pensjonariuszy. Na imprezę przygotowaną przez Fundację „Zdążyć z Miłością” przybyli ci, którzy mogli. Mieszkańcy placówki oraz ich opiekunowie gorącymi brawami nagradzali wszystkich wykonawców. Seniorom bardzo podobały się występy najmłodszych artystów z Przedszkola nr 19, czy wokalne popisy podopiecznych Ewy Turowskiej z CK 105. W karnawałowy nastrój wprowadziły widzów taneczne prezentacje  wychowanków Szkoły Tańca PASJA oraz piękne układy taneczne w wykonaniu Pań z formacji tanecznej SZYK prowadzonej przez Grażynę Mulczyk-Skarżyńską. Publiczność nagrodziła oklaskami również Scholę Młodzieżową Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Koszalinie. Najwięcej braw zebrała jednak pani Halinka, mieszkanka domu, która spontanicznie poprosiła o występ na scenie i zaśpiewała jeden utwór wraz z młodymi artystami.

– Jesteśmy szczęśliwi, że Fundacja „Zdążyć z Miłością” zawitała w nasze progi, zapraszając tylu młodych, utalentowanych artystów – podkreśla Anna Galas, koordynatorka wolontariatu w DPS. – To  ogromnie ważne dla naszych mieszkańców, że ktoś o nich myśli, pamięta, że pragnie umilić im czas. Wierzę też, że dla dzieci, które do nas przyszły, to piękna i ważna lekcja dawania radości innym.

Wolontariusze Fundacji „Zdążyć z Miłością” częstowali pensjonariuszy słodkimi sercami  z piernika podarowanymi przez Cukiernię Pielesiak, pysznymi babeczkami przygotowanymi przez Izabelę Osman. Na stołach czekały kanapki i sałatki przygotowane przez Bistro Qura oraz przepyszne rogaliki, które podarowała specjalnie na to spotkanie Piekarnia Drzewiańska. Mieszkańcy placówki mogli napić się herbaty, kawy, soku. Było wiele wzruszeń i radości. – Naprawdę pięknie – podkreślali seniorzy z DPS.   – Dziękujemy z całego serca i zapraszamy ponownie! Pamiętajcie o nas!

Fundacja zajmująca się prowadzeniem mieszkań chronionych dla samotnych, bezdomnych matek oraz ich małoletnich dzieci, tym razem postanowiła zawitać do seniorów.

–  Pragniemy dzielić się miłością także z osobami w starszym wieku – podkreśla Justyna Śmidecka, wiceprezes Fundacji „Zdążyć z Miłości” –  Nasz pobyt tu wynika przede wszystkim z przekonania, że wspólnie możemy sobie wiele ofiarować. Chcemy łączyć pokolenia, stąd nasze zaproszenie do zaprezentowania się na scenie skierowane do przedszkolaków, dzieci i młodzieży, ale także do Pań z formacji tanecznej Szyk, a występ dedykowany jest do seniorów. Spieszymy dziś z tą miłością, z radością do tych, którzy bardzo tego potrzebują.

Wraz z podopiecznymi DPS karnawał żegnali wolontariusze Fundacji „Zdążyć z Miłością”.

– To spotkanie jest dla nas ogromną radością  – dodaje Anna Galas, koordynatorka wolontariatu w DPS. – Nasi mieszkańcy mogli spędzić sobotnie popołudnie w miłej atmosferze. Już nie możemy doczekać się kolejnej wizyty.