Fundacja "Zdążyć z Miłością"

Uśmiechnięta święta patronką fundacji „Zdążyć z Miłością”

Św. Urszula Ledóchowska, słynąca z pogody ducha, z miłości do ojczyzny i drugiego człowieka, została patronką fundacji „ Zdążyć z miłością”. Uroczystość nadania imienia odbyła się w siedzibie Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

– Święta Urszula Ledóchowska, która zrobiła tak wiele dobrego dla innych ludzi, szczególnie dzieci,  to piękna patronka dla fundacji pragnącej nieść wsparcie potrzebującym – podkreślał ks. Adam Wakulicz, dyrektor Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej podczas uroczystej mszy odprawionej w kaplicy Caritas. – Fundacja, której będzie patronowała św. Urszula, stawia sobie szlachetny cel pomocy kobietom z małymi dziećmi, które znalazły się w trudnej sytuacji. Jeśli podopieczne fundacji  wyjdą na prostą, wrócą do społeczeństwa, będzie to ogromny sukces. Wierzę, że św. Urszula będzie każdego dnia wspierać fundację w jej szlachetnych działaniach.

Fundacja „Zdążyć z miłością”, skupia kobiety reprezentujące różne zawody. Połączyła je chęć niesienia pomocy matkom oraz ich małoletnim dzieciom. Jednym z głównych zadań fundacji jest pozyskanie, a następnie prowadzenie mieszkania chronionego, w którym znajdą przystań matki z dziećmi, które nie mogą liczyć na wsparcie swoich bliskich. Fundacja będzie współpracować z placówkami prowadzonymi przez Caritas – z Domem Samotnej Matki i Centrum Kryzysowym dla Kobiet i Kobiet z Dziećmi „Nadzieja”.

Trwają starania o uzyskanie lokalu z zasobów miasta , który po przeprowadzeniu remontu będzie „mieszkaniem chronionym” przeznaczonym dla samotnych mam z małymi dziećmi. Przedstawicielki fundacji – prezes Małgorzata Kaweńska-Ślęzak oraz wiceprezes Justyna Śmidecka podkreślają, że władze miejskie Koszalina podeszły do propozycji z wielkim zrozumieniem i życzliwością.

W uroczystości nadania fundacji imienia św. Urszuli Ledóchowskiej uczestniczyli między innymi Urszula i Janusz Gajewscy, którzy św. Urszuli zawdzięczają cudowne ocalenie syna Daniela. Uratowanie chłopca zostało uznane przez Watykan w procesie kanonizacji Urszuli Ledóchowskiej. Obecnie Daniel mieszka w Japonii, tam założył rodzinę.

Pomysłodawczyni fundacji, jej prezes Małgorzata Kaweńska-Ślęzak podkreśla, że wybór patronki nie był przypadkowy. Zrodził się podczas ubiegłorocznej wystawy zorganizowanej w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej, poświęconej św. Urszuli Ledóchowskiej,  – Kiedy poznałam jej życie, jej dokonania, wiedziałam, że naszą patronką będzie ta piękna, uśmiechnięta święta.