Fundacja "Zdążyć z Miłością"

Walentynkowe pląsy

Walentynki AD 2017 Fundacja „Zdążyć z Miłością” postanowiła uczcić imprezą dla najmłodszych. Na karnawałowym balu bawiło się blisko 60 dzieci, które pląsały w rytm tańców z różnych stron świata.

Sobota, 11 lutego, znany koszaliński klub Prywatka. To właśnie tu Fundacja „Zdążyć z Miłością” powitała najmłodszych gości karnawałowo-walentynkowego balu „Karnawał dookoła świata – tańce z różnych stron świata”. Z zaproszenia do udziału w imprezie skorzystało wielu rodziców, którzy wcześniej kupili charytatywne cegiełki cenie po 30 złotych. Organizatorzy zaproponowali małym balowiczom oraz ich rodzicom wspólną zabawę z charytatywnym przesłaniem.

Bal trwał trzy godziny. Dzieci świetnie bawiły się pod okiem animatorów ENjoy. Mnóstwo emocji wzbudziły wybory króla i królowej balu. Był słodki poczęstunek dla maluchów, rodzice chętnie kupowali ciasto przygotowane przez wolontariuszy Fundacji „Zdążyć z Miłością, czy walentynkowe serca z piernika podarowane przez Cukiernię Pielesiak.

Imprezę wsparli także inni darczyńcy, wśród nich: Wytwórnia Lodów Jan, Bistro Qura, babeczki z życzeniami przekazała Izabela Anna Osman. Dzięki sprzedaży słodkich niespodzianek, zbiórce do puszek prowadzonej podczas balu przez wolontariuszy Fundacji „Zdążyć z Miłością” oraz dzięki sprzedaży cegiełek na bal udało się uzbierać kwotę 2.647,59złotych. Cały dochód z imprezy zasili najnowszy projekt Fundacji „Zdążyć z Miłością” – remont dachu oraz poddasza kamienicy, w której mieszczą się dwa mieszkania chronione dla samotnych bezdomnych matek z małoletnimi dziećmi.

– Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy przyjęli nasze  zaproszenie, przyprowadzili swoje dzieci  i zdecydowali się spędzić wraz z nami sobotnie popołudnie na wspólnej zabawie – podkreśla Justyna Śmidecka, wiceprezes Fundacji „Zdążyć z Miłością. –  To był czas dobrej zabawy, której przyświecał piękny cel. Wierzymy, że dzięki zaangażowaniu wielu ludzi dobrej woli zdążymy z pomocą i miłością adresowaną do osób najsłabszych, wymagających wsparcia.