Fundacja "Zdążyć z Miłością"

Wielkanocne tradycje

Tradycją stają się już przedświąteczne spotkania w świetlicy „Przystanek pod niebem” tuż przed Świętami Wielkanocnymi. Dzieci z naszej Fundacji, podobnie jak rok wcześniej, pod opieką dorosłych malowały kolorowe pisanki.

W spotkaniu wzięli udział przede wszystkim najmłodsi podopieczni i wolontariusze Fundacji, w tej niełatwej pracy pomagały im jednak mamy i starsze wolontariuszki. Pani Dorota, opiekun naszej świetlicy, przypomniała nam wszystkim jak malować pisanki „jak na Wołyniu”, czyli za pomocom rozgrzanej parafiny, cienką szpileczką na skorupce jajka. Nasza instruktorka dawała na bieżąco potrzebne wskazówki, aby praca przyniosła oczekiwany efekt. Najpierw trzeba było przygotować warsztat pracy, a więc specjalne „pisaki” do nakładania rozgrzanej parafiny, kolorowe farbki do pisanek. Każdy mógł stworzyć własny wzór na jajku i wybrać kolor farbki. Wszyscy doskonale się bawili, a efekty pracy są przepiękne! Sami zobaczcie i oceńcie jakie arcydzieła przygotowaliśmy.

Wszystkie kolorowe jajeczka dzieci mogły zabrać do domów i z pewnością znajdą się ona w koszyczkach wielkanocnych, a później ozdobią nasze wielkanocne stoły przypominając nam o wspólnie spędzonym, radosnym popołudniu.