Fundacja "Zdążyć z Miłością"

Wolontariat bez tajemnic

Jakie słowo najczęściej można było usłyszeć w czwartek, 25 października w koszalińskim Zespole Szkół nr 2 im Stanisława Lema? To słowo to „wolontariat”, bo właśnie tego dnia w szkole odbywał się Dzień Wolontariatu. Wśród gości imprezy nie mogło zabraknąć Fundacji „Zdążyć z Miłością”.

Pomagać innym bezinteresownie, z potrzeby serca – to najważniejszy cel, jaki przyświeca wolontariuszom. O tych i innych zadaniach stojących przed osobami pragnącymi zaangażować się w pracę na rzecz drugiego człowieka mówiła dyrektor ZS nr 2 Bożena Sobkowiak oraz opiekunka szkolnego wolontariatu Paulina Krasowska. O codziennej pracy wolontariuszy opowiedziała Zofia Hafke, prezes Koszalińskiego Centrum Wolontariatu.

W stoisku organizacji pozarządowych zaprezentowały się stowarzyszenia, które w swojej działalności opierają się na pracy wolontariuszy – Polski Czerwony Krzyż, Hospicjum św. Maksymiliana Kolbe, Dom Samotnej Matki „Dar Życia”, schronisko „Leśny Zakątek”, a także Fundacja „Zdążyć z Miłością”. Uczniowie pytali, wolontariusze odpowiadali. Jak pomagać dzieciom, jak opiekować się osobą ciężko chorą, w jaki sposób wspierać zwierzęta porzucone przez właścicieli…

Dzień Wolontariatu w ZS nr 2 przyciągnął wielu chętnych. Wśród zainteresowanych ideą wolontariatu byli nich tylko uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum nr 4, ale także przedstawiciele innych szkół z Koszalina. O artystyczną oprawę imprezy zadbała Marzena Ercolani, która wraz z uczniami swojej klasy przygotowała interesujący program.

Facebook