Fundacja "Zdążyć z Miłością"

Wolontariusze na gali

Na co dzień pracują bezinteresownie, dla dobra drugiego człowieka. W środę 5 grudnia spotkali się w koszalińskim Zespole Państwowych Szkół Muzycznych na VIII Gali Wolontariatu, by wspólnie cieszyć się swoim świętem.

5 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Radość pomagania innym, satysfakcja z czynienia dobra, praca z potrzeby serca – to niewątpliwe korzyści płynące z bycia wolontariuszem. W Koszalinie zapanowała prawdziwa moda na wolontariat. To piękny i cenny trend, który stale się rozwija, dzięki wsparciu ze strony władz miejskich. Honorowymi gośćmi gali byli radni oraz przedstawiciele ratusza z prezydentem Przemysławem Krzyżanowskim.

W gali wzięli udział wolontariusze koszalińskich stowarzyszeń, organizacji i fundacji: Koszalińskiego Centrum Wolontariatu, Szkolnych Kół Wolontariatu, Hospicjum im. św. Maksymiliana Kolbego, Fundacji „Zdążyć z Miłością”, Koszalińskiej Filii Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych, Fundacji „Moja Mama i Ja” oraz Pracowni Pozarządowej

– To wasze święto, okazja do uhonorowania waszej dojrzałości, ofiarności i szczodrości, która uszczęśliwia innych – podkreśliła Zofia Hafke, prezes Stowarzyszenie Koszalińskie Centrum Wolontariatu, dziękując obecnym na gali za zaangażowanie. Padło wiele słów podziękowań, były też wyróżnienia i nagrody.

Wśród nagrodzonych znalazła się duża grupa wolontariuszy reprezentujących Fundację „Zdążyć z Miłością”. Miło nam poinformować, że nagrody otrzymali: Marta Figarska, Monika Gańcza, Teresa Kozłowska, Kinga Lewandowska, Urszula Piątkowska, Anna Połczyńska, Szymon Rybak, Wioletta Siniarska, Joanna Śliwka, Magdalena Tchoryk, Wiktoria Tchoryk i Elżbieta Żybort.

Muzyczną nagrodą dla wszystkich uczestników gali był piękny występ utalentowanych uczniów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych, a poczęstunek ufundowała firma E.link.