Fundacja "Zdążyć z Miłością"

Aby czynić dobro

Fundacja „Zdążyć z Miłością” prowadzi kolejny nabór na wolontariuszy. Do grona osób zaangażowanych w działalność na rzecz potrzebujących dołączają kolejne pragnące nieść pomoc innym z potrzeby serca.

Pomoc w imprezach dla rodzin, seniorów, najmłodszych, akcje organizowane w galeriach handlowych, udział w koncertach charytatywnych, czy wydarzeniach sportowych, ale także codzienna pomoc w opiece nad dziećmi w mieszkaniach chronionych dla samotnych bezdomnych matek – to tylko niektóre z zadań stojących przed wolontariuszami „Fundacji „Zdążyć z Miłością”.

Grupa wolontariuszy skupionych wokół Fundacji „Zdążyć z Miłością” liczy ok. 20 osób i ostatnio staje się coraz liczniejsza.  Dotychczasowi i nowi wolontariusze spotkali się w środę, 1 lutego, aby omówić zamierzenia na najbliższą i dalszą przyszłość.

– Przed nami bal karnawałowy dla dzieci oraz uroczyste spotkanie z seniorami w Domu Pomocy Społecznej – informowała Justyna Śmidecka, wiceprezes Fundacji. – Zapraszamy do udziału w obu przedsięwzięciach.

Ewa Kotarba, na co dzień pracująca w koszalińskim Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, jest wolontariuszką Fundacji od początku. Obecnie przejęła funkcję koordynatora wolontariatu. – Pochodzę z dużej rodziny, sama kiedyś otrzymałam pomoc, teraz pragnę oddać dobro, które kiedyś dostałam. Praca wolontariusza daje mi dużo satysfakcji i radości. Dużo się uczę, poznaję nowych ludzi.

 

Monika Cieślińska, również zatrudniona w koszalińskim MOPR, właśnie zdecydowała się na wstąpienie do fundacyjnego wolontariatu. Dlaczego? – To nic niezwykłego, po prostu chęć pomagania – odpowiada. – Pomyślałam, że warto wykorzystać swój wolny czas z pożytkiem dla innych ludzi. W pracy zawodowej zwykle mam kontakt z dokumentami, tu będę spotykała się z konkretnymi osobami.

Teresa Kozłowska również postanowiła poświęcić swój czas na pracę w Fundacji. – Jestem emerytką, mam dość sił, żeby pomóc bliźnim – opowiada pani Teresa. – Warto zrobić coś dobrego dla drugiego człowieka. Moje wnuki,  mieszkają daleko, w Australii, ja jestem tu i oferuję swoją pomoc.

– Z radością przyjmiemy wszystkich wolontariuszy, którzy zechcą do nas przyjść, znajdą czas, aby zaopiekować się dziećmi naszych mam, spędzić z nimi trochę czasu, pobawić się, czy odrobić lekcje  –  dodaje Justyna Śmidecka. – Takie „ciocie”, czy „babcie” są mile widziane.

Informacje dla przyszłych wolontariuszy można znaleźć na stronie internetowej Fundacji „Zdążyć z Miłością”, w  zakładce „Wesprzyj nas” znajduje się również kwestionariusz dla przyszłych wolontariuszy. Tegoroczny nabór potrwa do końca marca.

– Serdecznie zapraszamy – mówi Małgorzata Kaweńska-Ślęzak, prezes Fundacji „Zdążyć z Miłością”. – Ogromnie cieszymy się, że właśnie dołączyła do nas Alicja Górska, dziennikarka, szefowa koszalińskiej redakcji Radia Plus, wspaniała kobieta o wielkim sercu. Wierzymy, że wraz z naszymi wolontariuszami zdziałamy wiele dobrego, niosąc innym wsparcie i miłość.