Fundacja "Zdążyć z Miłością"

POMOC FUNDACJI OSOBOM W TRUDNEJ SYTUACJI ŻYCIOWEJ – ZREALIZOWANE ZADANIA

 1. Wsparcie dla 13 letniego chłopca chorego na ostrą białaczkę szpikowa – Krystiana – wychowywanego przez samotną matkę. Fundacja zebrała i przekazała środki na rehabilitację oraz udzieliła pomocy w wyposażeniu mieszkania.

 2. Wsparcie dla rodziny wychowującej niepełnosprawną dziewczynkę 2,5 letnią Zuzię, która urodziła się wodogłowiem i stwierdzono u niej zespół Westa.

 3. Pomoc w wyposażeniu mieszkań dla trzech samotnych matek z dziećmi, które opuściły pierwsze mieszkanie chronione prowadzone przez Fundację „Zdążyć z Miłością”.

 4. Pomoc w remoncie i wyposażeniu mieszkania niepełnosprawnej Pani Violetcie samotnie wychowującej trójkę dzieci, w tym jedno dziecko niepełnosprawne: zakup i montaż paneli, malowanie mieszkania, wymiana mebli na używane w dobrym stanie.

 5. Pomoc samotnej matce, Pani Monice, która wychowuje 7 letniego synka poprzez zakup i montaż mebli kuchennych oraz przekazanie pralki.

 6. Wsparcie samotnej matki, Pani Barbary z trojgiem dzieci, w tym umeblowanie i wyposażenie pokoju dla mającego urodzić się dziecka jej najstarszej niepełnosprawnej córki, przygotowanie wyprawki dla dziecka.

 7. Pomoc w remoncie Pani Magdalenie samotnie wychowującej dwie córeczki: przekazanie farb, pomalowanie mieszkania, pomoc w umeblowaniu, zakupienie kuchni i lodówki.

 8. Wsparcie samotnej matki, Pani Anety wychowującej dwie dziewczynki, poprzez zakupienie sprzętu małe AGD oraz pościeli antyalergicznej.

 9. Pomoc w umeblowaniu mieszkania ciężarnej Pani Katarzynie wychowującej wraz z mężem czworo dzieci (kanapa, łóżeczko, ubrania).

 10. Pomoc Pani Sarze samotnie wychowującej czworo dzieci w wyposażeniu mieszkania w pralkę, kanapę oraz lodówkę.

 11. Przekazanie żywnościowej pomocy przedświątecznej oraz pościeli Pani Magdalenie samotnie wychowującej 1,5 roczne dziecko, a także zakup kanapy (używanej) na wyposażenie jej mieszkania.

 12. Stałe wspieranie Pani Uli, samotnie wychowującej dwie córeczki.

 13. Stała pomoc Pani Agnieszce, samotnej matce z córką Tamarką.

 14. Udzielenie pomocy w wyposażeniu mieszkania oraz w drobnym remoncie samotnej matce pięciorga dzieci Pani Magdalenie.

 15. Zakupienie mebli do kuchni niepełnosprawnej Pani Emilii.

Fundacja wyposażyła samotne mamy oraz rodziny w trudnej sytuacji życiowej w środki czystości przekazane przez Sieć Supermarketów Drogeryjnych Rossmann.

Dochód z koncertu zorganizowanego w 2018 roku będzie przeznaczony na cele z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej:

1. Na pomoc w leczeniu i rehabilitacji niepełnosprawnej Agnieszki, która ma mieć zakupioną w USA i wykonaną na wymiar endoprotezę stawu kolanowego. Jest to niezbędne, gdyż były u niej wykonywane zabiegi wydłużania kości i nie można zastosować zwykłej, standardowej protezy jaka jest dostępna w refundacji NFZ, ponieważ nie będzie ona pasowała. Jeśli ta operacja nie zostanie wykonana to ta młoda osoba mająca siedmioletnie dziecko będzie musiała poruszać się na wózku inwalidzkim. Całkowity koszt leczenia to suma około 50 tys. złotych, Fundacja chce pomóc w zebraniu części środków na leczenie Pani Agnieszki.

2. Zbieramy na stałą rehabilitację i dodatkowo sfinansowanie turnusu rehabilitacyjnego dla Przemka – 4 letniego chłopca z chorobą genetyczną, który nie chodzi a lekarze do końca nie zdiagnozowali jego choroby.

3. Wspieramy dorosłego już Piotra, który urodził się z autyzmem wczesno dziecięcym, poprzez opłacenie turnusu rehabilitacyjnego

4. Prowadzenie mieszkań chronionych – dofinansowanie do umowy zlecenia dla specjalistów: psychologa, terapeuty, czy opiekuna mieszkania oraz wsparcie dla matek z mieszkań chronionych, jako dofinansowanie do czynszu i mediów (czynsz jest stosunkowo wysoki około 1300 zł i 1200 zł).

5. Pomoc samotnym matkom i biednym rodzinom wielodzietnym w trudnej sytuacji finansowej w wyposażeniu i remontach mieszkań socjalnych czy komunalnych – z tymi problemami stale zwracają się do nas samotne matki i biedne rodziny wielodzietne z Koszalina i okolic.