Fundacja "Zdążyć z Miłością"

Festiwal Organizacji Pozarządowych

W niedzielę 9 czerwca na koszalińskim Rynku Staromiejskim odbył się już po raz kolejny Festiwal Organizacji Pozarządowych, w którym podobnie jak w latach minionych, wzięła  udział Fundacja „Zdążyć z Miłością”.

Do udziału w tegorocznym festiwalu zgłosiło się ponad 70 organizacji z 300 aktywnie działających w naszym mieście – poinformowała Monika Widocka z Pracowni  Pozarządowej. Imprezę oficjalnie otworzył prezydent Koszalina Piotr Jedliński, życząc wszystkim dobrej i pożytecznej zabawy.

Atrakcji było sporo, pogoda wspaniała sprzyjała wypoczynkowi na świeżym powietrzu, na placu przed ratuszem pojawiło się wielu mieszkańców Koszalina, by poznać lokalnych społeczników, ale także obejrzeć występy artystyczne, sportowe, kulinarne wreszcie – miło spędzić czas. Wśród gości festiwalu było wiele rodzin z małymi dziećmi, na najmłodszych czekało sporo niespodzianek.

Stoisko Fundacji „Zdążyć z Miłością” – z biało-czerwonymi akcentami – tradycyjnie przyciągało zwiedzających. Na gości czekali wolontariusze fundacji. Dzieci mogły liczyć na malowanie twarzy, na słodki poczęstunek, a w szczególności watę cukrową przygotowywana przez wolontariuszki Monikę Gańczę i jej córeczką Olę. Dorośli korzystali z bezpłatnego pomiaru glukozy i ciśnienia krwi przeprowadzanego przez Małgorzatę Kaweńską-Ślęzak.

Na stoisku nie mogło zabraknąć losowania wspaniałych w konkursie nagród, które zostały przekazane przez zaprzyjaźnioną firmę Dekoracje Partypro.pl . Trzy panie, na które padł los otrzymały upominki, a mała dziewczynka duże czerwone serce. Jedna z mam ucieszyła się bardzo mówiąc, że wylosowała wyprawkę urodzinową dla rocznego dziecka, które akuratnie posiada.

Całej imprezie towarzyszył urozmaicony śpiew z estrady, tańce grup tanecznych i pokaz kulinarny na scenie, w którym uczestniczyły dzieci naszych podopiecznych oraz wolontariusze.

Widzieć potrzeby innych, mieć wyobraźnię miłosierdzia, widzieć drogi i sposoby pomagania innym, być obecnym w czyimś życiu ze swoim sercem i talentami. To właśnie kolejny raz zaprezentowali wolontariusze Fundacji „Zdążyć z Miłością”.