Fundacja "Zdążyć z Miłością"

klub_viking_windows

Jedną z pierwszych firm, która zdecydowała się wstąpić do Klubu Przyjaciół Fundacji „Zdążyć z Miłością” jest VIKING WINDOWS spółka z o.o., która ma siedzibę w Koszalinie. Firma ta funkcjonuje na rynku koszalińskim od 11.08.2011 r.

Produkt spółki jest bardzo specyficzny, ale głęboko zakorzeniony w UK od setek lat. Każde okno różni się wymiarem, nie ma standardowego wymiaru oraz układu. W VIKING WINDOWS wykonujemy okna w starym stylu. Są one produkowane przy użyciu najnowszych technologii oraz bardzo wysokiej klasy materiałów. Jest to praca w większości ręczna przez co produkty są drogie, ale to nie odstrasza klientów, ponieważ zastosowano unikatowe rozwiązania techniczne (zgodne z normami UK). Najbardziej pracochłonne okno może zawierać nawet 70 elementów, które trzeba wykonać, pomalować i zmontować, potrzeba wiele finezji i umiejętności aby zrobić to w sposób należyty. Okna te montowane są w zabytkowych pałacach, zamkach i nowych obiektach – w zależności od zlecenia. Kształcenie nowych pracowników jest nieodzowne, aby produkować dobrze i więcej. Spółka dostarcza okna w krótkim czasie, wysokiej jakości, o wysokich parametrach cieplnych (czego do tej pory na rynku angielskim nie było) oraz wysokich walorach estetyczno-technicznych.

Rozpoczynając działalność Viking Windows zatrudniał 3 osoby, aktualnie spółka zatrudnia ponad 70 osób, w tym 5 osoby niepełnosprawne.

Spółka planuje ciągłe zwiększanie sprzedaży i zatrudnienia oraz wyposażania stanowisk pracy w wydajniejsze oraz bezpieczniejsze maszyny i narzędzia do produkcji okien.

Viking Windows w miesiącu produkuje około 350 – 450 sztuk okien, a poprzez nowe inwestycje realizowane na koszalińskiej strefie zwiększy swoje moce oraz potencjał produkcyjny stymulując lokalny rynek pracy.

Jak widać prężnie rozwijający się biznes może iść w parze z dobrym sercem właścicieli i niesieniem pomocy innym. Dziękujemy za okazaną pomoc i wsparcie finansowe naszych działań, życząc przy tym dalszego, dynamicznego rozwoju.