Fundacja "Zdążyć z Miłością"

Fundacja laureatem prestiżowego konkursu Lider NGO 2015

W środę, 7 października, podczas gali zorganizowanej z okazji Dnia Organizacji Pozarządowych zostały ogłoszone wyniki konkursu Lider NGO 2015. Zaszczytny tytuł Lidera otrzymała Fundacja Zdążyć z Miłością.

Gospodarzem gali, zorganizowanej przez Pracownię Pozarządową oraz koszaliński Urząd Miejski było Centrum Kultury 105. Na scenie zaprezentowała się orkiestra smyczkowa z koszalińskiego Zespołu Szkół Muzycznych pod dyrekcją Małgorzaty Kobierskiej.

Goście zaproszeni do udziału w gali oklaskiwali młodych artystów, brawami nagradzali także przedstawicieli tych organizacji, które zostały docenione przez komisję konkursową reprezentującą Gminną Radę Działalności Pożytku Publicznego. Do tegorocznej edycji konkursu na najciekawszą inicjatywę podjętą przez koszalińskie stowarzyszenia i organizacje pozarządowe w zeszłym roku kalendarzowym zgłoszono 24 projekty.

W tegorocznym konkursie zostały przyznane cztery wyróżnienia. Otrzymali je: Fundacja Odkrywcy Nauki za ciekawy projekt przybliżania nauki najmłodszym, Hospicjum Maksymiliana Kolbego za festyn rodzinny w Manowie, , koszalińskie TKKF za Międzynarodowy Bieg Wenedów oraz Instytut Zrównoważonego Rozwoju za Akademię Seniora.

Laureatem konkursu i zdobywcą tytułu Lider NGO 2015 została Fundacja Zdążyć z Miłością – za utworzenie pierwszego mieszkania chronionego dla samotnych bezdomnych matek oraz ich dzieci. W mieszkaniu, które zostało otwarte w czerwcu br., zamieszkały cztery mamy wraz ze swymi pociechami.

– Serdecznie dziękujemy za to zaszczytne wyróżnienie, które jest dla nas bardzo cenne – mówiła prezes Fundacji Małgorzata Kaweńska-Ślęzak. – Nie mogłybyśmy tego dokonać, gdyby nie pomoc wielu ludzi dobrej woli, na których mogłyśmy liczyć. A najpiękniejszą nagrodą jest uśmiech dzieci.

– Do udziału w gali zostali zaproszeni przedstawiciele władz miejskich Koszalina. Prezydent Piotr Jedliński podkreślał, jak ważną rolę pełnią organizacje i stowarzyszenia, które działają dla dobra mieszkańców. Były gratulacje i życzenia dalszych wspaniałych projektów.