Fundacja "Zdążyć z Miłością"

Małgorzata Kaweńska-Ślęzak

Urodziłam się na Podkarpaciu w miejscowości Manasterz, ale większość swojego życia spędziłam w Przemyślu. Jestem absolwentką Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Przemyślu- magister zarządzania, położna, studia podyplomowe z zarządzania w ochronie zdrowia. Pracowałam min. w Zespole Szkół Medycznych w Przemyślu w charakterze nauczyciela położnictwa , następnie jako specjalista w zakresie obsługi klientów w różnych firmach, zaś obecnie pracuję jako menedżer w Gabinecie Medycyny Pracy.

Prywatnie – mam dwóch synów oraz męża, który jest współfundatorem  Fundacji „Zdążyć z Miłością”. Cały swój wolny czas poświęcam działaniom związanym z prowadzeniem Fundacji a w szczególności tworzeniem i prowadzeniem mieszkań chronionych, w których mają swój dom bezdomne, samotne mamy wraz ze swoimi małoletnimi dziećmi.

Moje doświadczenia życiowe oraz wartości jakie wyniosłam z  rodzinnego domu sprawiły, że mam wielki szacunek dla drugiego człowieka oraz potrzebę niesienia pomocy i miłości wszystkim tym, którzy jej potrzebują…

 

 

waldemar_slezak

Waldemar Ślęzak

Ukończyłem Pomorską Akademię Medyczną w Szczecinie i zostałem lekarzem medycyny. Po kilku latach pracy w szpitalu w Nowogardzie uzyskałam specjalizację I a później II stopnia z chorób wewnętrznych. Następnie przez kilka lat pływałem na różnych morzach jako lekarz okrętowy, zdobywając w tym czasie specjalizację z medycyny morskiej i tropikalnej. W 1995 roku ukończyłem cykl szkoleń teoretycznych i praktycznych w zakresie akupunktury uzyskując dyplom uprawniający do wykonywania akupunktury. Pracowałem też w koncernach farmaceutycznych zajmując się badaniami klinicznymi leków i szkoleniami przedstawicieli medycznych. W tym okresie sam również brałem udział w wielu szkoleniach zarówno w Polsce jak i za granicą. Ponadto ukończyłem studia podyplomowe na Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. L. Koźmińskiego – Strategiczne Zarządzanie Zasobami Ludzkimi.

Aktualnie większość czasu pracy poświęcam na medycynę pracy – zajmuję się badaniami do pracy, badaniami marynarzy i kierowców, a także dyżuruję na Oddziale Ratunkowym i w Zespołach Ratownictwa Medycznego w Szczecinku. Od 2010 roku jestem Kierownikiem Oddziału Terenowego Krwiodawstwa w Koszalinie, jestem również Wiceprezesem Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża w Koszalinie.

W wolnych chwilach staram się zajmować moim 9- letnim synem Waldusiem oraz pomagać mojej żonie Małgosi w tworzeniu Fundacji „Zdążyć z Miłością”.