Fundacja "Zdążyć z Miłością"

Anna Połczyńska – Przewodnicząca Rady

Pochodzę ze Świdwina od 2006 roku mieszkam w Koszalinie z tym miastem związałam swoja przyszłość i przyszłość moich dzieci. Tu pracuje,uczę się i rozwijam. Wolontariatem zainteresowałam się kilka lat temu. Z fundacją „Zdążyć z miłością” związana jestem od 2016 roku. Bycie wolontariuszem daje mi możliwość pomagania innym,zdobywania cennego doświadczenia uczy wrażliwości na ludzi i ich problemy,ale przede wszystkim wolontariat to poczucie bycia potrzebnym. To co robię robię z głebi serca i przekonania,że warto pomagać.

Prywatnie spełniona mama dwójki dorastających dzieci.

Renata Mielczarek – Członkini Rady, Rzeczniczka Prasowa tel. 668 163 552, renata.mielczarek@zdazyczmiloscia.org.pl

Pochodzę z Karlina, ale od ponad 20 lat mieszkam w Koszalinie. Z wykształcenia jestem nauczycielką języka angielskiego oraz pedagożką. W swojej karierze zawodowej miałam możliwość pracy z wieloma grupami wiekowymi, od przedszkolaków, poprzez gimnazjalistów oraz licealistów, aż po osoby dorosłe. Obecnie pracuję w Szkole Podstawowej nr 23 im. Lotników Polskich w Koszalinie. Całe moje życie zawodowe to praca z ludźmi, która wymaga elastyczności, zrozumienia i empatii.

Jako mama 22 letniego autystycznego syna działałam również na rzecz dzieci w spektrum autyzmu w naszym mieście. Zaangażowana w pomoc potrzebującym i wykluczonym postanowiłam dołączyć do Fundacji „Zdążyć z Miłością”, gdzie poznałam mnóstwo osób, którym dobro innych i słabszych leży na sercu.

Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i matką dwójki dzieci, Stasia i Leny. Uwielbiam języki obce, podróżowanie i poznawanie nowych kultur. W wolnych chwilach śpiewam, tańczę i gram na pianinie.

Beata Michalak – Członkini Rady

Urodziłam się w Koszalinie i całe swoje życie spędzam w moim mieście rodzinnym. Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Słupsku- magister neofilologii, Wyższej Szkoły Nauk Pedagogicznych w Warszawie- ukończyłam studia podyplomowe z logopedii klinicznej, a także jestem oligofrenopedagogiem. Pracowałam min. w koszalińskim elektroniku w charakterze nauczyciela języka angielskiego, a obecnie pracuję w Szkole Podstawowej nr 3 w Koszalinie jako nauczyciel wspomagający –oligofrenopedagog . Moja praca daje mi ogromną satysfakcję, gdyż dzięki niej mam ciągłą możliwość kontaktu z drugim człowiekiem. Jestem osobą radosną, energiczną, otwartą i komunikatywną. Człowiek ,nawet ten najmniejszy, zawsze stanowił dla mnie wartość najwyższą. Ludziom pomagałam od kiedy pamiętam, oczywiście, na miarę swoich możliwości. Zawsze stawałam w obronie słabszych, którzy wymagali obrony i wsparcia. Przez kilka lat byłam wychowawcą klasy integracyjnej w szkole ogólnodostępnej .Wspominam ten czas jako wspaniałe doświadczenie .

Prywatnie mam jednego syna Kornela, który jest podopiecznym Fundacji ,,Zdążyć z Miłością’’, a także jest jej wolontariuszem. Zarówno ja jak i mój syn marzymy, aby w Koszalinie udało się utworzyć ZAZ. Wierzymy ,że nasze marzenie spełni się.

Cały swój wolny czas poświęcam mojemu synowi ,który wymaga wsparcia ,a także działaniom związanym z pomaganiem potrzebującym uczniom, udzielam rad i wskazówek rodzicom dzieci o szczególnych potrzebach edukacyjnych. Moje doświadczenia życiowe oraz wartości jakie wyniosłam z  rodzinnego domu sprawiły, że mam wielki szacunek dla drugiego człowieka oraz potrzebę niesienia pomocy i miłości wszystkim tym, którzy jej potrzebują.