Fundacja "Zdążyć z Miłością"

Góralskie granie z dobrym przesłaniem

W sobotni wieczór 4 listopada w Filharmonii Koszalińskiej głośno i dobitnie zabrzmiały góralskie rytmy. Artyści ze skalnego Podhala podczas koncertu charytatywnego Fundacji „Zdążyć z Miłością”, zdobyli serca koszalińskiej publiczności. A widownia otworzyła swoje serca nie tylko przed artystami, ale i podopiecznymi Fundacji.

Doroczne koncerty charytatywne przygotowywane przez Fundację „Zdążyć z Miłością” stają się piękną tradycją. W minionych latach na scenie pojawiały się takie gwiazdy, jak Halina Młynkova, czy Grzegorz Turnau. Tym razem wystąpił Sebastian Karpiel-Bułecka wraz z zespołami Zakopower i Atom String Quartet.

Połączone dwa zespoły, czyli czternastu fantastycznych muzyków na czele z charyzmatycznym Sebastianem Karpielem – Bułecką, tradycyjna muzyka góralska w nowoczesnym wydaniu, moc artystycznych wrażeń, mądre słowa, które skłaniają do refleksji, brzmienia, które intrygują. Owacją na stojąco koszalińska publiczność nagrodziła popisy muzyków, którzy udowodnili, że folklor wcale nie musi być nudny. Szczególnie przejmująco zabrzmiał słynny przebój „Boso” wykonany akustycznie, z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego.

Zanim jednak scenę Filharmonii opanowali artyści z Zakopanego, publiczność przywitały przedstawicielki Fundacji „Zdążyć z Miłością” – Justyna Śmidecka i Małgorzata Kaweńska-Ślęzak. W gronie zaproszonych gości znaleźli się ks. Krzysztof Włodarczyk, biskup pomocniczy diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej oraz prezydent Koszalina Piotr Jedliński wraz z małżonką Anną Jedlińską, która jest społeczną patronką mieszkań chronionych prowadzonych przez Fundację „Zdążyć z Miłością”.

Podczas koncertu padło wiele ciepłych słów pod adresem Fundacji. Prezydent Jedliński mówił o tym, że kobiety postanowiły dać szansę innym kobietom, ksiądz biskup Włodarczyk wspomniał o niewiastach, które zamiast słów wolą czyny i skromnie pracują dla dobra innych, licząc na duchową opiekę swojej patronki św. Urszuli Ledóchowskiej. Przedstawicielki Fundacji zaś podkreślały, że nie osiągnęłyby niczego bez życzliwości i wsparcia ze strony darczyńców. Na scenę zostali zaproszeni przedstawiciele sponsorów, którzy otrzymali podziękowania oraz pamiątkowe statuetki. Głównym sponsorem koncertu, już po raz kolejny był Firmus Group Management sp. z o.o. Firma wspiera działania Fundacji na różnych płaszczyznach i przy różnych okazjach. Złotym Partnerem koncertu została Polska Żegluga Bałtycka S.A., która ufundowała również dodatkowo cenne nagrody w konkursie zorganizowanym w trakcie koncertu. Srebrnymi Sponsorami koncertu byli: MEGA INSTAL Radosław Śliwka, Przedsiębiorstwo Budowlane KUNCER sp. z o.o., MPS International sp. z o.o., GIPO sp. z o.o., Lechbud Koszalin, GRAL Aleksander Gruszecki, DOWBUSZ sp. z o.o., Uzdrowisko Kołobrzeg S.A., Grupa Mojsiuk – Mercedes Benz, Honda, Peugeot. Koncert został sfinansowany także dzięki pozostałym Sponsorom: ADAMASZEK s.c., Centrum Medyczno–Rehabilitacyjne REMEDICA, DRINKTECH Jarosław Wolski, NordGlass sp.o.o., AXA POLSKA S.A., APTEKA POD FILARAMI Sylwia Pruszewicz, Q4Sash Windows sp. z o.o. Promocją koncertu zajęli się Ad.Media Consulting Roman Biłas oraz Monika Kaczmarek – Śliwińska.

Darczyńcami byli jednak nie tylko sponsorzy koncertu, lecz także cała publiczność. Widownia była wypełniona po brzegi, a każdy, kto kupił bilet – cegiełkę na koncert, wsparł najnowsze dzieło Fundacji „Zdążyć z Miłością” – Ten projekt to remont dachu oraz poddasza kamienicy, w której mieszczą się dwa mieszkania chronione dla samotnych bezdomnych matek oraz ich dzieci – podkreślała prezes Małgorzata Kaweńska-Ślęzak. – Powstanie tu świetlica dla podopiecznych Fundacji oraz seniorów.

Dochód z koncertu wyniósł 51.306,95zł

Podczas koncertu nie zabrakło wielu miłych akcentów. Zaprzyjaźniony z Fundacją Stanisław Żabiński, prezes Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych IKAR wręczył Sebastianowi Karpielowi pamiątkowy medal. Było losowanie nagród dla publiczności ufundowanych przez Polską Żeglugę Bałtycką S.A. W holu Filharmonii można było spotkać się z wolontariuszami Fundacji, a jedna z wolontariuszek – Alicja Górska, dziennikarka Radia Plus – pięknie poprowadziła cały koncert.