Fundacja "Zdążyć z Miłością"

Gość z Danii w mieszkaniu chronionym

We wtorek 7 lutego najnowsze mieszkanie chronione dla samotnych bezdomnych matek Fundacji „Zdążyć z Miłością” w Koszalinie odwiedziła Lene H. Nielsen z Rady Fundatorów Fundacji Espersen. To była już druga wizyta pani Lene z duńskiego Bornholmu u podopiecznych koszalińskiej  fundacji.  Podobnie jak poprzednia, przebiegła w miłej i serdecznej atmosferze.

Fundacja Espersen od początku wspiera projekty Fundacji „Zdążyć z Miłością”. Dzięki tej pomocy koszalińska fundacja mogła pięknie wyremontować i oddać do użytku dwa mieszkania chronione, w których samotne, bezdomne mamy oraz ich dzieci znalazły  bezpieczną przystań. Obecnie trwają prace związane z remontem dachu i poddasza, gdzie powstanie świetlica.

Po raz pierwszy Lene H. Nielsen przyjechała do mieszkania chronionego 7 lipca 2015 roku, miesiąc po oddaniu pierwszego lokalu do użytku. Tym razem pani Lene zajrzała do drugiego mieszkania, gdzie spotkała się z jego lokatorkami. Towarzyszyli jej: Hanna Moroz oraz Lucjan Sowiński z Fundacji Espersen Polska.  Gości z Fundacji Espersen podejmowały nie tylko mamy z dziećmi przebywające w mieszkaniu,  ale także Małgorzata Kaweńska-Ślęzak, prezes Fundacji „Zdążyć z Miłością”. – Ogromnie cieszymy się, że mamy tak wspaniałych przyjaciół, którzy o nas pamiętają – podkreśla prezes. –  Jesteśmy wdzięczne za każdą pomoc, za życzliwość i okazane serce.