Fundacja "Zdążyć z Miłością"

Gra w kręgle i pamięć serdeczna

To był już XI Turniej Integracyjny Gry w Kręgle organizowany corocznie przez Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych IKAR w Koszalinie. Po raz pierwszy bez Stanisława Żabińskiego, prezesa IKARA, społecznika i wielkiego przyjaciela Fundacji „Zdążyć z Miłością”. Stasiu zmarł 27 listopada 2017 roku. Przedstawicieli Fundacji nie mogło zabraknąć na tej pięknej imprezie. Były sportowe emocje okraszone serdecznymi wspomnieniami.

Miłośnicy gry w kręgle, członkowie i sympatycy IKARA spotkali się na dorocznej rywalizacji w niedzielę 9 września. Ta edycja imprezy miała charakter wyjątkowy. Uczestnicy walczyli o zwycięstwo, ale przede wszystkim przypominali postać długoletniego prezesa IKARA Stanisława Żabińskiego. Począwszy od tego roku turnieje gry w kręgle będą opatrzone jego imieniem. Tegoroczny turniej otworzyła żona zmarłego Pani Halina Żabińska. Pierwszy rzut oddał prezydent Koszalina Piotr Jedliński.

Podobnie, jak w latach poprzednich, także i tym razem do udziału w imprezie została zaproszona Fundacja „Zdążyć z Miłością”. – Zaproszenie przyjęliśmy z radością, Stasiu był wielkim przyjacielem naszej Fundacji – podkreśla prezes Małgorzata Kaweńska-Ślęzak. – W turnieju wzięli udział nasi wolontariusze i podopieczni wraz z dziećmi. Wystawiliśmy liczną reprezentację, zabawa była wspaniała. Nie brakowało pucharów, nagród, które sprawiły uczestnikom wiele radości. Nas jednak najbardziej ucieszył fakt, że pamięć o zmarłym przyjacielu ma tak piękny wymiar.