Fundacja "Zdążyć z Miłością"

Gwiazdkowa Niespodzianka dla podopiecznych Fundacji po raz drugi

Podobnie jak w roku ubiegłym, w miniony poniedziałek, 14 stycznia, świetlicę naszej Fundacji odwiedził wyjątkowy gość. Czekały na niego dzieci i mamy, podopieczni Fundacji, a także wolontariusze i Panie z Zarządu Fundacji „Zdążyć z Miłością”. Tym wyjątkowym gościem był Pastor Kościoła Ewangelicko – Metodystycznego w Koszalinie, Sebastian Bestrzyński. Przyjechał z Gwiazdkową Niespodzianką do naszych podopiecznych.

Misją Gwiazdkowej Niespodzianki jest okazywanie miłości Bożej w praktyczny sposób potrzebującym dzieciom na całym świecie, przy współpracy z lokalnymi kościołami, w celu przekazania Dobrej Nowiny o Jezusie Chrystusie. Organizacją „Gwiazdkowej Niespodzianki” zajmuje się „Samaritans Purse”, jest to ponadwyznaniowa, ewangelikalna organizacja chrześcijańska zapewniającą duchową i materialną pomoc cierpiącym ludziom na całym świecie. Od 1970 roku „Samaritans Purse” pomogło tym, którzy byli ofiarami wojen, ubóstwa, klęsk żywiołowych, chorób oraz głodu, a celem tych działań było dzielenie się miłością Bożą przez Jego Syna, Jezusa Chrystusa.

Paczki, które otrzymały dzieci w tym roku były przygotowywane przez chrześcijańskie rodziny z Niemiec. Było dużo radości i dużo uśmiechu. Paczki były przygotowane bardzo starannie i widać było, że włożono dużo serca w skompletowanie każdej z nich. Były dostosowane do wieku dzieci, inne dla chłopców, inne dla dziewczynek, każda pięknie opakowana w świąteczny papier i opisana imieniem dziecka. Wewnątrz było mnóstwo różnych niespodzianek, często dzieci znalazły w nich również życzenia przekazane od rodzin z Niemiec, skierowane do dziecka, dla którego przygotowana była paczka.

Oprócz Gwiazdkowej Niespodzianki przekazanej przez Pastora Sebastiana, znaleźliśmy czas na długą rozmowę, na wspólną modlitwę i zaśpiewanie kolędy. Przy słodkim poczęstunku i ciepłej herbacie rozmawialiśmy o działaniach naszej Fundacji, a Pastor opowiedział nam o organizacji „Samaritans Purse”, o parafii Kościoła Ewangelicko – Metodystycznego w Koszalinie, która włączyła się w akcję Gwiazdkowej Niespodzianki, a także o swoich prywatnych pasjach i życiowych doświadczeniach. Rozmawialiśmy o wspieraniu się różnych organizacji w działaniach. Mamy nadzieję, na realizację w przyszłości wspólnego projektu, czy akcji charytatywnej, a także na ponowne spotkanie Pastora z naszymi podopiecznymi i wolontariuszami.
Było to już drugie gwiazdkowe spotkanie Pastora Sebastiana z podopiecznymi naszej Fundacji.