Fundacja "Zdążyć z Miłością"

Halina Młynkowa zaśpiewa dla mam i dzieci

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w czwartek 12 listopada w Filharmonii Koszalińskiej, Fundacja „Zdążyć z Miłością” poinformowała dziennikarzy o koncercie charytatywnym, zaplanowanym na sobotę, 12 grudnia. Gwiazdą koncertu będzie Halina Młynkowa.

Fundacja otrzymała z zasobów komunalnych miasta kolejny lokal, w którym powstanie mieszkanie chronione dla samotnych bezdomnych matek z małymi dziećmi. Pierwsze takie mieszkanie już funkcjonuje, teraz jest szansa na utworzenie kolejnego.

– Aby mieszkanie mogło służyć mamom oraz ich dzieciom, znów zwracamy się o pomoc do firm oraz ludzi dobrej woli – apelowała podczas konferencji Małgorzata Kaweńska-Ślęzak, prezes Fundacji „Zdążyć z Miłością”. – Prosimy o wsparcie przy pracach remontowych, przy wyposażaniu lokalu. Mile widziane będą także osoby, które zechcą pomagać mamom w opiece nad dziećmi.

Nowe mieszkanie chronione znajdzie się w tej samej kamienicy co poprzednie, będzie usytuowane piętro wyżej. Na jego remont i wyposażenie trzeba zebrać fundusze, dlatego Fundacja przygotowuje koncert, na który już dziś zaprasza koszalinian i mieszkańców regionu.

– Wystąpi znakomita i bardzo popularna piosenkarka Halina Młynowa, wraz ze swoim zespołem oraz z towarzyszeniem skrzypków koszalińskiej orkiestry symfonicznej – informowała Justyna Śmidecka, wiceprezes Fundacji „Zdążyć z Miłością”. – Biletem wstępu na ten wyjątkowy koncert będą cegiełki. Cały dochód z tego koncertu zostanie przeznaczony na remont nowego mieszkania chronionego.

Udział w konferencji prasowej wzięła Anna Jedlińska, małżonka prezydenta Koszalina, która jest społecznym patronem mieszkań chronionych dla samotnych matek oraz ich dzieci. – Po paru miesiącach funkcjonowania pierwszego mieszkania jestem pewna, że idea jego powołania była słuszna – podkreślała Anna Jedlińska.- W mieszkaniu wszystko gra, mamy sobie radzą, tym bardziej warto wspierać takie przedsięwzięcia.

Dyrektor Filharmonii Koszalińskiej Robert Wasilewski zaznaczył, że Filharmonia jako placówka kultury przede wszystkim dba o wysoki poziom artystyczny, jednak nie może stać z boku ważnych spraw społecznych dziejących się w mieście, czy regionie. Filharmonicy chętnie angażują się w organizację koncertów, którym towarzyszy charytatywne przesłanie.

Patronat honorowy nad koncertem objął prezydent Koszalina Piotr Jedliński. Sponsorem głównym wydarzenia jest Firmus Group, sponsorami srebrnymi – Uzdrowisko Połczyn Zdrój, Interferie, LECHBUD Koszalin, oraz Grupa Mojsiuk – Nowe Bielice.

Wśród sponsorów koncertu charytatywnego są: POLFERRIES Polska Żegluga Bałtycka, DEGA Karnieszewice, MPS International, DRINK TECH Jarosław Wolski, MATI GLASS Wioletta Skowronek-Duda i Apteka pod Filarami Sylwia Pruszewicz.

Partnerzy koncertu to: Północna Izba Gospodarcza oraz Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym przez najważniejsze redakcje. Cegiełki na koncert kosztują 80 i 60 złotych. Można je kupić w kasie Filharmonii przy ul. Piastowskiej 2, w siedzibie Fundacji przy ul. Franciszkańskiej 111 oraz w Północnej Izbie Gospodarczej.