Fundacja "Zdążyć z Miłością"

II Dzień Otwarty świetlicy Fundacji „Zdążyć z Miłością” – „Przystanek pod niebem”

W ramach Tygodnia Pozarządowego Fundacja „Zdążyć z Miłością” zaprosiła już po raz drugi do swojej świetlicy „Przystanek pod niebem”. 5 października br. symbolicznie otworzyliśmy swoje progi dla wszystkich dzieci w wieku 6-14lat chętnych do wspólnej zabawy. Oj działo się tego dnia…
Zabawę zaczęliśmy od przygotowania przez dzieci sztuki teatralnej wg spontanicznie napisanego scenariusza pt. „Czterech muzykantów z Bremy”, w reżyserii naszej ukochanej Dorotki Klinkowskiej, która na co dzień pełni rolę opiekuna świetlicy „Przystanek pod niebem”. Aktorzy świetnie się bawili, a widownia była zachwycona.
Scena naszego „świetlicowego teatru” zmieniła się w pracownię malarską, w której nasi goście mieli kolejne zadanie do wykonania. W grupach 3-osobowych mieli wykonać plakaty. Temat pracy: Ochrona środowiska – chrońmy naszą planetę. Dzieci ochoczo przystąpiły do malowania. Kilka kubeczków z wodą się wylało, kilka spodni i koszulek przybrało nowe barwy, nosy i buzie były kolorowe jak tęcza, ale jaki piękne plakaty powstały…. zobaczcie sami.
Kolejna porcja zabawy w trakcie drugiego dnia otwartego świetlicy Fundacji „Zdążyć z Miłością”… Jak jesień to muszą być ludziki i zwierzątka z kasztanów. Oczywiście pod bacznym okiem i przy pomocy Pani Dorotki. Tak powstały jesienne zabawki z kasztanów.
Króciutkie podsumowanie drugiego dnia otwartego świetlicy Fundacji „Zdążyć z Miłością” – „Przystanek pod niebem”. Pięknie dziękujemy wszystkim, którzy nas odwiedzili w minioną sobotę. Dziękujemy dzieciom, za wspaniałą zabawę i mamy nadzieję, że bawiliście się dobrze. Dziękujemy rodzicom, wolontariuszom, Pani Dorotce – opiekunowi świetlicy. To był bardzo fajnie spędzony czas, była wspólna zabawa, konkursy, poczęstunek i drobne niespodzianki dla dzieci na zakończenie naszego spotkania. My już nie możemy doczekać się spotkania za rok… a Wy? Będziemy na Was czekali z nową porcją niespodzianek!