Fundacja "Zdążyć z Miłością"

Koncert charytatywny na rzecz samotnych matek

5 grudnia o godz. 18.30 w Filharmonii Koszalińskiej odbędzie się koncert charytatywny. Dochód z imprezy zostanie przekazany na utworzenie i prowadzenie mieszkania chronionego dla samotnych, bezdomnych matek. Na koncert zaprasza Fundacja „Zdążyć z Miłością”.

Fundacja „Zdążyć z Miłością” wspiera osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, a swoją pomoc adresuje w szczególności do samotnych matek. Z inicjatywy Fundacji w Koszalinie powstaje mieszkanie chronione, gdzie znajdą przystań matki z małoletnimi dziećmi opuszczające Dom Samotnej Matki, Centrum Kryzysowe „Nadzieja”, czy inną placówkę opiekuńczą.

Koncert odbędzie się 5 grudnia o godz. 18.30. Na czele orkiestry Filharmonii Koszalińskiej stanie Ruben Silva, polski dyrygent boliwijskiego pochodzenia, wieloletni szef artystyczny koszalińskich filharmoników. Ruben Silva obecnie pracuje w warszawskiej Operze Kameralnej, jednak często dyryguje w Koszalinie, poprowadzi również ten wyjątkowy koncert charytatywny. W roli solistów publiczność będzie podziwiać dwoje utalentowanych młodych artystów: skrzypaczkę Agatę Marię Raatz oraz pianistę Marcina Fleszara.

Agata Maria Raatz pochodzi z Koszalina. Jest uznawana za jedną z najlepiej zapowiadających się skrzypaczek swojego pokolenia. Na skrzypcach zaczęła grać w wieku 7 lat, jako jedenastolatka zadebiutowała w roli solistki z orkiestrą symfoniczną w Koszalinie. Od tamtej pory koncertuje i daje recitale w Polsce i wielu krajach Europy. Występowała z Nigelem Kennedym, jako członek jego Orchestra of Life, w prestiżowych salach koncertowych. Jest laureatką krajowych i międzynarodowych konkursów skrzypcowych. Gra na instrumencie z 1844 roku wykonanym przez Jean-Baptise Vouillaume’a.

Marcin Fleszar to artysta pochodzący z Wrocławia. Karierę pianisty rozpoczął w wieku 7 lat. Absolwent studiów solistycznych w Akademii Muzycznej w Bernie, jako jedyny polski pianista od 2013 roku jest objęty programem dla wybitnie utalentowanych młodych artystów pod patronatem Królowej Belgijskiej. Jest laureatem wielu konkursów pianistycznych krajowych i zagranicznych, m.in. zdobył I nagrodę na Międzynarodowym Pianistycznym Konkursie Interpretacji Lozanna w 2007 roku, a także IV nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie im. Fryderyka Chopina w Warszawie w 2008 roku.

W 2009 roku Agata Maria Raatz oraz Marcin Fleszar rozpoczęli współpracę, koncertując pod nazwą „Atma Duo”. W sezonie koncertowym 2012 – 2013 duet dał wiele recitali w Hiszpanii.

Soliści wraz z orkiestrą symfoniczną Filharmonii Koszalińskiej wykonają:

  • Koncert skrzypcowy d-Dur op. 35 Piotra Czajkowskiego
  • Koncert fortepianowy a-moll op. 16 Edwarda Griega.

Koncert słowem wiążącym opatrzy niezastąpiony mistrz pięknej mowy Andrzej Zborowski. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął biskup diecezjalny Edward Dajczak oraz prezydent Miasta Koszalina. Wśród patronów medialnych znalazły się redakcje: TV Max, Głosu Koszalińskiego, tygodnika Miasto, magazynu Prestiż, czasopisma Koszalin Bliżej, Radia Plus, Radia Koszalin oraz Gawex Media.

Cena cegiełki uprawniającej do udziału w koncercie wynosi 50 złotych i 70 złotych. Sprzedaż cegiełek będzie prowadzona w siedzibie Fundacji „Zdążyć z Miłością”. Koszalin, ul. Franciszkańska 111 tel. 94 341 85 07, zamówione cegiełki organizatorzy mogą dowieźć do firm, także w kasie Filharmonii Koszalińskiej, w Instytucie Dobrych Praktyk Biznesowych ul. Zwycięstwa 126, w Północnej Izbie Gospodarczej, ul. Racławicka 15-17 (budynek F, II piętro) oraz w Kawiarni KUKURYKU, Plac Gwiaździsty 5/1 tel. 94 341 13 49.