Fundacja "Zdążyć z Miłością"

Korepetycje z wolontariatu

Kolejna grupa wolontariuszy Fundacji „Zdążyć z Miłością” pragnie angażować się w pracę charytatywną na rzecz drugiego człowieka. Pomaganie innym wymaga zaangażowania, dobrego serca oraz przestrzegania podstawowych zasad. Wolontariusze poznali je podczas cyklu szkoleń.

Czy łatwo być wolontariuszem? Na pewno tak, ważne jednak, aby pamiętać o tym, co najważniejsze. Kandydaci na wolontariuszy Fundacji „Zdążyć z Miłością” mogli zdobyć podstawową wiedzę i umiejętności w czasie trzech szkoleń.

Spotkania odbyły się w świetlicy Fundacji w dniach 12, 19 i 26 stycznia. Zajęcia prowadzone przez doświadczonych psychologów, pedagogów i specjalistów innych dziedzin przybliżyły uczestnikom informacje o sztuce komunikacji, budowania relacji z podopiecznymi, umiejętności słuchania, właściwego rozpoznawania potrzeb, czy zabawy z dziećmi. Prelegentkami szkoleń były współpracujące z Fundacją: Krystyna Kruk, Kamila Siudowska, Danuta Rompa,  Dorota Klinkowska i Dorota Sobczyk-Popiołek.

Szkolenie zakończyło się rozdaniem certyfikatów. Otrzymało je 15 wolontariuszy. Co ważne, wśród świeżo upieczonych wolontariuszy są nie tylko młodzi ludzie, ale także osoby nieco starsze, które chcą pomagać innym ludziom. Pragną to czynić bezinteresownie, po prostu z dobrego serca.