Fundacja "Zdążyć z Miłością"

Mieszkanie jak przystań

Koszalińska Fundacja Zdążyć z Miłością otrzymała od władz miasta lokal, w którym powstanie mieszkanie chronione. Znajdą w nim przystań samotne kobiety z małymi dziećmi. Fundacja poszukuje darczyńców, którzy zechcą wesprzeć to wyjątkowe przedsięwzięcie.

Fundacja powstała w styczniu 2014 roku, by pomagać młodym matkom, które znalazły się na życiowym zakręcie. Jej podopieczne to kobiety samotne, opuszczone przez rodziny, przebywające w Domu Samotnej Matki, Ośrodku Interwencji Kryzysowej, czy innych placówkach pomocy społecznej. – Kiedy mija okres, w którym te kobiety mogą mieszkać w ośrodkach, stają przed prawdziwymi dramatami – podkreśla Małgorzata Kaweńska-Ślęzak, prezes Fundacji. – Dokąd mają pójść ze swoimi malutkimi dziećmi?

Tak powstał pomysł powołania Fundacji. Jej pierwszy projekt to utworzenie mieszkania chronionego, gdzie kobiety opuszczające Dom Samotnej Matki mogłyby znaleźć przystań, zamieszkać ze swoimi pociechami, a także zacząć uczyć się samodzielnego życia – rozpocząć poszukiwania pracy, uzupełnić kwalifikacje. Taki lokal już jest. Mieszkanie jest przestronne, ma ponad 100 m kw. Fundacja chciałaby urządzić w nim pięć pokoi dla matek. Przewidziane jest także utworzenie kącika zabaw dla dzieci, oczywiście będzie kuchnia i łazienka. – Lokal jest w dobrym stanie technicznym, jednak wymaga wielu prac remontowych – mówi Justyna Śmidecka, wiceprezes Fundacji. – Poprzednio mieściły się w nim biura, teraz trzeba przystosować go do potrzeb kobiet z małym dziećmi. Apelujemy do przedsiębiorców, aby zechcieli włączyć się do naszego projektu.

Fundacja liczy na każdy gest dobrej woli. Obecnie najbardziej potrzebna jest pomoc architekta, który pomoże przygotować projekt modernizacji mieszkania.

2014_06_PRESTIZ