Fundacja "Zdążyć z Miłością"

Mikołajki z Żubrem

6 listopada, czyli dokładnie miesiąc przed świętem Mikołaja spotkaliśmy się w świetlicy Fundacji „Przystanek pod Niebem” z Wolontariuszami Banku Pekao. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Mikołajki z Żubrem”. W ramach konkursu grantowego „Jesteśmy Blisko” – pracownicy tego Banku zorganizowali spotkanie Mikołajkowe dla dzieci będących pod opieką Fundacji „Zdążyć z Miłością”.

Wolontariusze koszalińskiego Oddziału aktywnie zaangażowali się w zorganizowanie i poprowadzenie zajęć na świetlicy – tematem przewodnim było pisanie Mega Listu do Świętego Mikołaja.

Spotkanie wykorzystaliśmy też pod kontem edukacji najmłodszych w zakresie wiedzy o tym skąd się biorą pieniądze i jak nimi bezpiecznie i mądrze gospodarować. Pobawiliśmy się w Bank: dzieci otwierały konta, wypłacały pieniądze z bankomatu, wpłacały gotówkę w kasie banku. Największą atrakcją okazała się prawdziwa liczarka pieniędzy, taka jakiej używa się w bankach. Cieszyła się ona wielkim powodzeniem naszych milusińskich.

Na koniec tego spotkania dzieci wymalowały najpiękniejszy list do Świętego Mikołaja, dzieląc się swoimi marzeniami. Oczywiście list został od razu wysłany expresem do Laponii, bo życzenia były piękne. I teraz będziemy wszyscy wypatrywali gwiazdki, Mikołaja i prezentów.

Ze środków przekazanych przez Bank sfinansowaliśmy zakup 30 paczek świątecznych dla podopiecznych Fundacji. Paczki te zostaną przekazane dzieciom w najbliższą niedzielę na spotkaniu ze Świętym Mikołajem, które Fundacja zorganizuje w Restauracji Zorza Platinum w Koszalinie.

Od pracowników Banku Pekao S.A. I Oddziału w Koszalinie usłyszeliśmy: „Cieszymy się, że możemy wesprzeć ważną sprawę w Koszalinie, czyli miejscu, gdzie na co dzień mieszkamy i pracujemy”.W akcji uczestniczyli i świetnie się bawili Wolontariusze Banku: Anna Amrugiewicz, Dominika Wysocka, Kornelia Formella, Robert Schmidt i Mariusz Józefowski oraz przedstawiciele Fundacji, a przede wszystkim dzieci – podopieczni Fundacji „Zdążyć z Miłością”!!!