Fundacja "Zdążyć z Miłością"

Moda w sercu miasta

W gorący sobotni wieczór na koszalińskim Rynku Staromiejskim królowała moda. Podczas Fashion Day Koszalin 2015 odbyły się nie tylko pokazy, ale także aukcja charytatywna na rzecz Fundacji Zdążyć z Miłością.

Fashion Day to propozycja studenckiego koła naukowego The North Fashion działającego przy Instytucie Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej. Utalentowane studentki koszalińskiej uczelni znów udowodniły, że projektowanie oryginalnych kreacji czy unikatowej biżuterii, to ich wielka pasja, która przynosi wspaniałe efekty.

Młode projektantki, uczestniczki The North Fashion, po raz kolejny pokazały w Koszalinie swoje kolekcje. Imprezę, która odbyła się w restauracji City Box, zainaugurował pokaz autorskiej kolekcji biżuterii Joanny Haracewiat i Natalii Rawskiej. Publiczność mogła podziwiać także kolekcje ubiorów: Marceliny Kakowskiej, Katarzyny Koperkiewicz, Sary Bekier (uczestniczki II edycji programu Project Runway), Amandy Madej, Marii Magdaleny Bartoszuk, Martyny Lach, Wiolety Jędrzejczak, Klaudii Jadczak i Julianny Pietrzak.

Pokazy mody oglądali nie tylko zaproszeni goście, czy ci, którzy wcześniej postarali się o zdobycie wejściówek, ale także liczni przechodnie. Wybieg był ustawiony pod gołym niebem, popisy modelek oklaskiwali również koszalinianie, którzy wybrali się na wieczorny spacer. Dopisała pogoda, a kreacje prezentowane przez modelki ( i modeli, bo jedna z kolekcji adresowana była do panów) – barwne i oryginalne – przypadły widzom do gustu. Pokazy zakończyła wspólna prezentacja kolekcji „Arktyka”.

W przerwach między pokazami kolejnych kolekcji wystąpiły młode wokalistki z Centrum Kultury 105, podopieczne Ewy Turowskiej. Odbyła się także aukcja charytatywna dedykowana Fundacji Zdążyć z Miłością. Projektantki The North Fashion zaoferowały na aukcję swoje projekty – torebkę, żakiet, wisior i bransoletkę. Do kupienia były również sportowe ubiory podarowane przez sportowców.

Dzięki aukcji oraz datkom rzucanym do puszek (wolontariusze Fundacji Zdążyć z Miłością przed imprezą prowadzili zbiórkę) udało się zabrać 1.777 złotych 32 grosze. – Serdecznie dziękujemy wszystkim organizatorom i uczestnikom Fashion Day – podkreśla Małgorzata Kaweńska-Ślęzak, prezes Fundacji. – To była piękna impreza, która dowiodła, że można wspaniale bawić się modą, a przy tym pomagać innym – słabszym, potrzebującym naszego wsparcia.