Fundacja "Zdążyć z Miłością"

„Na miły Bóg, życie nie tylko po to jest by brać…”

Dobro i miłość po brzegi wypełniła gościnny budynek Filharmonii Koszalińskiej w dniu 27 stycznia 2024r. , gdyż na Jubileuszowy Koncert z okazji 10-lecia Fundacji przybyli nasi Przyjaciele, aby móc wspólnie świętować i cieszyć się tym co daje pomaganie drugiemu człowiekowi, a więc „Zdążanie z Miłością”. Dziękujemy serdecznie Panu Prezydentowi Koszalina Piotr Jedliński, Wicemarszałkowi Województwa Zachodniopomorskiego Panu Tomaszowi Tomasz Sobierajowi, Ordynariuszowi Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej Ks. Biskupowi Zbigniewowi Zielińskiemu za patronaty honorowe i za wystąpienia razem z m. Beatą Mazur Przełożoną Generalnej Urszulanek SJK. Nasi Goście zapewnili nas o swoim wsparciu dla działań Fundacji, nie szczędząc ciepłych słów i wyrazów uznania. Bardzo dziękujemy, to niezwykle ważne, gdyż wiemy, że nasza praca ma sens i możemy liczyć na ogromną pomoc Przyjaciół działając na rzecz drugiego człowieka, zwłaszcza tego potrzebującego pomocy.
Gala rozpoczęła się od występu podopiecznych Fundacji i Ewy Turowskiej, która przygotowała dzieci oraz młodzież wraz z Paniami z Klubu Kobiet PIG. Po przemówieniach był czas na podziękowania, których było bardzo dużo wraz z morzem kwiatów, które otrzymaliśmy. Na samym początku podziękowaliśmy naszym kochanym Wolontariuszkom i Wolontariuszom, Członkiniom Rady, Zarządu, Specjalistom…za wielkie serca dzielące się MIŁOŚCIĄ. Osoby te zostały poproszone na scenę i otrzymały po symbolicznej, czerwonej róży.
W dalszej kolejności zostały wyróżnione „kobiety niezwykłe”, które w sposób szczególny wspierały Fundację „Zdążyć z Miłością” przez ostatnie 10 lat: Pani Anna Jedlińska, która jest patronką społeczną mieszkań chronionych, Pani Wioletta Stelmach, dyrektor zarządzają, od której zaczęło się pomaganie firm, gdyż właśnie ona zaangażowała podwykonawców, którzy ruszyli z lawiną pomocy i tak udało się wyremontować pierwsze a potem kolejne mieszkania chronione dla bezdomnych matek z dziećmi i świetlice. Podziękowania otrzymały też Panie: Hanna Mojsiuk, Hanna Moroz , Izabela Śliwka, Irena Leś, Monika Tkaczyk , Lucyna Sitarczyk , Marzena Matwijcio oraz Ewa Żach , a były nimi skrzydła anioła wykonane przez WTZ w Karlinie jako namiastka wdzięczności za tyle otrzymanego dobra. Kolejne podziękowania trafiły dla Firm, które w sposób szczególny wspierały działania Fundacja „Zdążyć z Miłością”: PB Kuncer , Puff Sp.z o.o , E.Link Polska , Firmus Group , Mega-Instal , Lechbud Koszalin , Przedsiębiorstwo Usług Budowlanych LEŚ , Grupa Mojsiuk, Przedsiębiorstwo Budowlane Gral Aleksander Gruszecki, Przychodnia Clinika Koszalin , Fabryki Mebli Forte S.A., 4tech i Meden-Inmed. Dziękujemy też ogromnie Filharmonia Koszalińska oraz Centrum Usług Społecznych w Koszalinie za stałą współpracę , zawsze na najwyższym poziomie. Pamiątkowe podziękowania specjalnie zaprojektowane na zamówienie Fundacji i wykonane z porcelany przez znaną koszalińską artystkę , z których każda jest podpisaną przez autorkę i posiada swój indywidulany numer.
Wielkie podziękowania należą się też mediom, do których trafiły piękne porcelanowe podziękowania wykonane przez Beatę Orlikowską : TV MAX, Miasto. Tygodnik Koszaliński, Gość Niedzielny Koszalin, Radio Plus Koszalin, GK24.pl, TVP3 Szczecin, Polskie Radio Koszalin, Prestiż Magazyn Koszaliński, KoszalinInfo.pl , dzięki którym możemy docierać do mieszkańców Koszalina od początku powstania Fundacji przez 10 lat.
Podczas gali wyróżniono również organizacje pozarządowe współpracujące z Fundacją: Pracownia Pozarządowa , Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych IKAR , PSONI Koło w Koszalinie , Vivamy , Dom Samotnej Matki „Dar Życia” im. św. Józefa Caritas Koszalin , Agnieszka Kukiełka (była wicedyrektorka Caritas w Koszalinie), Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, Fundacja Pokoloruj Świat w Koszalinie Fundacja Przymierze , Hospicjum im. św. Maksymiliana Kolbego w Koszalinie, Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych , Stowarzyszenie Koszaliński Klub „Amazonka”, Klub Motocyklowy Adventure, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Koszalinie, Stowarzyszenie Majsternia Koszalin , Tpba Koło Koszalińskie , Rycerze Kolumba w Koszalinie .
Wyróżniono członków Klubu Przyjaciół Fundacji Klub Przyjaciół Fundacji, do którego należą osoby, dokonujące systematycznych wpłat na cele statutowe Bernard Krupski Izabela Anna Osman Anna Połczyńska Piotr Połczyński Ula Gajewska Janusz Władysław Gajewski Henryk Glugla Danuta Łukomska, Genowefa Kryczyńska, Alina Janz, Marzena Ercolani Bożena Kaczmarek Żaneta Papierska Urszula Piątkowska Barbara Oliwa Agnieszka Jamrozik i Andrzej Jamrozik , czy też pomagają nam jak Klub Prywatka Koszalin , Pan Stasiu Sobczak i Pan Tomasz Łaryonowicz w naprawach. Pamiętamy o śp. Stasiu Żabińskim i śp. Zbigniewie Fedorczyku, których nie ma już wśród nas. Dziękujemy za obecność i przyjaźń Siostrom z Domu Samotnej Matki w Koszalinie, Siostrom Szensztackim z Góry Chełmskiej, Siostrom Urszulankom Unii Rzymskiej , a przede wszystkim Siostrom Urszulankom SJK, które swoją obecnością symbolicznie przypominały o swojej założycielce a naszej Patronce św. Urszuli Ledóchowskiej. To wielka radość dla nas, że na Jubileusz 10 – lecia Fundacja „Zdążyć z Miłością” przybyła m. Beata Mazur Przełożona Generalna Sióstr Urszulanek SJK wraz z Siostrami oraz prawnuk najmłodszej siostry Św. Urszuli Ledóchowskiej nasz, Pan Maciej Starzeński wraz z żoną Angeliką i córką Urszulą.
Tuż przed koncertem odbyła się licytacja dwóch obrazów przekazanych przez koszalińską artystkę Beatę Orlikowską i Rektor Politechniki Koszalińskiej Danutę Zawadzką. Licytacje wygrali Pan Tadeusz Leś i Waldemar Ślęzak kupując obrazy po 10 tys. złotych. Dochód z kiermaszu charytatywnego, licytacji, wpłat i z puszek kwestarskich wyniósł 36.083,40, za co ogromnie dziękujemy.
Koncert Stanisława Soyki był uwieńczeniem Gali Jubileuszowej i z pewnością wszystkim pozostanie w pamięci. Dedykacje, które miały miejsce to: utwór „Tolerancja”….bo, „ życie nie tylko po to jest by brać” dla Fundacji, „Ławeczka” dla Fundatora Waldemara Ślęzaka i „Życie to krótki sen” dla nieżyjącego Przyjaciela Fundacji Kazimierza Mojsiuka. Po koncercie goście zostali zaproszeni na zjawiskowy i niezwykle smaczny catering, jaki przygotowała zaprzyjaźniona firma Domir Catering Adriana Andrusieczko pomagając w ten sposób Fundacji, zaś za wielkie wsparcie w postaci jego opłacenia zawdzięczamy Aniołom z jednej zaprzyjaźnionych Firm (którzy chcieli pozostać anonimowi). Piękny i przepyszny tort przygotowała zaprzyjaźniona Ciastkarnia PIELESIAK, od lat wspierająca nasze działania. Pięknie za wszystko dziękujemy.
Kiedy przed dziesięcioma laty powstawała Fundacja „Zdążyć z Miłością” nikt z nas nie spodziewał się, że taka rzeka pomocy i dobra od Was kochani Przyjaciele popłynie. Dziękujemy z całych naszych serc, które będą zawsze przepełnione wdzięcznością…Z pokorą stajemy przed kolejnymi wyzwaniami, , a szczególnie utworzeniem Zakładu Aktywności Zawodowej dla osób z niepełnosprawnościami, wiedząc, że tylko wspólne działanie z Państwem pozwoli nam realizować „Politykę Miłości” idąc śladami naszej Patronki św. Urszuli Ledóchowskiej..