Fundacja "Zdążyć z Miłością"

Nasza Fundacja na Marszu dla Życia i Rodziny

Podobnie jak w wielu miastach Polski, także w Koszalinie 1 czerwca odbył się Marsz dla Życia i Rodziny. Wraz z innymi uczestnikami ulicami Koszalina maszerowała także Fundacja „Zdążyć z Miłością”.

Marsz dla Życia i Rodziny z roku na rok gromadzi coraz liczniejsze rzesze mieszkańców. Tym razem  we wspólnym pochodzie zwolenników tradycyjnych wartości rodzinnych wzięły udział tłumy koszalinian. Dopisała pogoda i dobre nastroje, które towarzyszyły uczestnikom marszu od początku imprezy.

Pochód wyruszył sprzed kościoła Ducha Świętego i przeszedł ulicami Koszalina. Jego uczestnicy nieśli transparenty, wznosili okrzyki, śpiewali piosenki. Barwny korowód przypominał miastu o tym, jak ważna jest rola rodziny w naszym codziennym życiu.

W tegorocznym Marszu dla Życia i Rodziny tradycyjnie wzięły udział wspólnoty religijne, organizacje społeczne, harcerze, wolontariusze, wreszcie mieszkańcy Koszalina, którzy przyszli całymi rodzinami. Po raz pierwszy swoją obecność zaznaczyła najmłodsza koszalińska Fundacja „Zdążyć z Miłością”.

– Naszym celem jest pomoc wszystkim tym, którzy potrzebują wsparcia, uwagi, miłości, nie mogło nas zabraknąć na tej pięknej imprezie – podkreślały przedstawicielki Fundacji: Małgorzata Kaweńska-Ślęzak i Justyna Śmidecka.

Przedstawiciele Fundacji „Zdążyć z Miłością” wyróżniali się w tłumie. Byli widoczni dzięki czerwonej barwie koszulek, baloników i innych detali. Wraz z członkami Fundacji maszerowały jej podopieczne – młode mamy ze swoimi pociechami z Domu Samotnej Matki oraz Centrum Interwencji Kryzysowej placówek należących do Caritas Diecezji Koszalińsko- Kołobrzeskiej.  Fundację wsparli także wolontariusze  Młodzież z Gimnazjum nr 5 i 6 w Koszalinie oraz Przyjaciele.

Fundacja „Zdążyć z Miłością” wzięła udział w dzisiejszym Marszu popierając wartości Życia i Rodziny. Byliśmy Partnerem tegorocznego Marszu. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy włączyli się w organizację Marszu oraz tym, którzy dziś nam towarzyszyli.

W lokalnych mediach głośno było o tym wydarzeniu, poniżej kilka interesujących odnośników:

Radio Koszalin
Głos Koszaliński
Gość Koszalińsko-Kołobrzeski